W miniony piątek i sobotę (25 i 26 sierpnia br.), w sklepach Auchan Korona oraz Bielany odbyła się zbiórka artykułów szkolnych organizowana przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej  w ramach akcji Wyprawka dla Żaczka.

Czynny udział w zbiórce wzięło niemal 30 wolontariuszy, stojących przy koszach i rozdających ulotki promujące trwającą akcję.

Kilkuset wrocławian przekazało swoje dary do koszy z najbardziej potrzebnymi artykułami szkolnymi, takimi jak: zeszyty, bloki, kredki, ołówki, flamastry, farby, pędzle, długopisy i pióra, piórniki, linijki, cyrkle, korektory, worki ,plecaczki, gumki oraz wszystkie inne materiały, jakie zostaną wykorzystane przez dzieci w szkole.

Gotowe wyprawki w formie plecaków trafią do niemal 150 dzieci z Wrocławia. Był to drugi etap akcji, w pierwszym 200 wyprawek zostało przekazanych za pośrednictwem Caritas Polska do polskich dzieci mieszkających  na Białorusi, w okolicy Grodna. To część szerszej akcji „Wyprawka dla żaczka”, w ramach której przygotowanych zostanie około 2000 plecaków dla dzieci z rodzin potrzebujących na terenie naszej archidiecezji.

Dziękujemy Parafialnym Zespołom Caritas, Drodze Neokatechumenalnej oraz Związkowi Harcerstwa Polskiego za wolontariuszy z ich szeregów, którzy czynnie włączyli się w akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do ofiarodawców oraz sieci sklepu Auchan, za możliwość przeprowadzenia zbiórki.

Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zbiórka w sklepach zakończona, jednak to nie koniec akcji!

Do 30 sierpnia br. nadal można przynosić  plecaki oraz artykuły szkolne do biura Caritas, na ul. Katedralną 7.

Akcje można również wesprzeć poprzez przekazanie darowizny na nr konta: 24 1020 5242 0000 2102 0019 7863 z dopiskiem Wyprawka dla Żaczka.