PARAFIALNE ZESPOŁY CARITAS

Celem PZC jest działalność charytatywna i humanitarna wypływająca z ewangelicznego przykazania miłości.

CARITAS CHRISTI URGET NOS - MIŁOŚĆ CHRYSTUSA PRZYNAGLA NAS

Parafialny Zespół Caritas jest podstawową jednostką organizacyjną Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. PZC koordynuje działalność charytatywną na terenie parafii.

Idea

Celem PZC jest działalność charytatywna i humanitarna mająca na uwadze godność każdej osoby ludzkiej bez względu na jej wyznanie, światopogląd, narodowość, rasę i przekonania.

 

Aktualności

Sprawdź czym na co dzień żyją Parafialne Zespoły Caritas

Jak założyć?

Wszyscy wolontariusze podejmujący działalność charytatywną w PZC winni pamiętać o ewangelicznej i nadprzyrodzonej inspiracji swojego działania. To bowiem odróżnia działania PZC od innej działalności humanitarnej.

Parafialnych Zespołów w Archidiecezji Wrocławskiej

członków Parafialnych Zespołów

osób wspierających PZC

Skarbonka ćwiczeń duchowych

Na Wielki Post mamy trzy słowa: POST MODLITWA I JAŁMUŻNA. W rozpoznaniu ich znaczenia i życiu nimi w tym świętym czasie nawracania naszych serc może nam pomóc SKARBONKA ĆWICZEŃ DUCHOWYCH.

SZKOLENIA ON-LINE DLA WOLONTARIUSZY – EDYCJA 2023/24 Karta Biedronki Na codzienne zakupy

Informujemy  naszych zainteresowanych wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas  o pierwszym spotkaniu informacyjnym on-line prowadzonym przez Caritas Polska dla programu NCZ - na codzienne zakupy.   W imieniu Caritas Polska serdecznie zapraszam(y)...

Dzień Skupienia, sobota 18 lutego – zapraszamy wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 18 lutego 2023 roku. Serdecznie zapraszamy Księży Proboszczów, Wikariuszy wraz z wolontariuszami Parafialnego Zespołu Caritas lub osobami zainteresowanymi utworzeniem Zespołu...

Grudniowy Newsletter Wolontariatu Caritas Polska

Zobacz czy znajdziesz coś dla siebie jako Wolontariusz, Opiekun Szkolnego Koła Caritas lub Lider Parafialnego Zespołu Caritas. Życzymy udanej lektury:-)))  

Wierni Miłości – zjazd wolontariuszy PZC (galeria)

Wspólna Eucharystia pod przewodnictwem nowego bpa Macieja Małygi, różaniec w drodze z Kolegiaty Świętego Krzyża do archikatedry, modlitwa przed obrazem Matki Bożej Adorującej i nałożenie specjalnego medalika, opowieść o nowych błogosławionych męczennicach elżbietańskich, zwiedzanie zakamarków wrocławskiej katedry oraz wspólne spotkanie. We Wrocławiu odbył się zjazd Parafialnych Zespołów Caritas zorganizowany z okazji w jubileusz 25-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Zwycięskiej przez św. Jana Pawła II.

Zjazd dla wolontariuszy PZC sobota 7 maja 2022

Serdecznie zapraszamy Księdza Proboszcza wraz z całym Zarządem oraz osoby zainteresowane utworzeniem Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii, do udziału w Walnym Zgromadzeniu Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Chcemy, pod...

KARTA BIEDRONKI Na codzienne zakupy

DO POBRANIA DOKUMENTY DLA WOLONTARIUSZY I SENIORÓW W PROGRAMIE KARTY BIEDRONKI Na Codzienne Zakupy   Na Codzienne Zakupy. senior: Na Codzienne Zakupy. wolontariusz: Informujemy  naszych zainteresowanych wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas  o pierwszym...

Marcowy Newsletter Wolontariatu Caritas Polska

Zobacz czy znajdziesz coś dla siebie jako Wolontariusz, Opiekun Szkolnego Koła Caritas lub Lider Parafialnego Zespołu Caritas. Życzymy udanej lektury:-)))  

Nie bójcie się pragnąć nieba! – dzień skupienia dla PZC (FOTO)

Za nami Dzień skupienia dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas. Hasłem stały się słowa z homilii : Nie bójcie się pragnąć nieba!
Dziś mieliśmy szczególnego gościa z Caritas Polska o. Cordiana Szwarca OFM, zastępcę dyrektora Caritas Polska. Skierował do wolontariuszy słowo zachęty. Zaplanowaliśmy działania i omówiliśmy akcje na zbliżające się półrocze. Wiele ważnych informacji, ale najważniejsze to spotkanie z Tym, który sam jest źródłem miłosierdzia. Odbyła się zatem adoracja i Eucharystia.

Lutowy Newsletter Wolontariatu caritas Polska

Zobacz czy znajdziesz coś dla siebie jako Wolontariusz, Opiekun Szkolnego Koła Caritas lub Lider Parafialnego Zespołu Caritas. Życzymy udanej lektury:-)))  

Nasze Spotkania i Zjazdy to zawsze okazja do wymiany doświadczeń i budowania relacji. Kazde spotkanie połaczne jest z modlitwą i formacją w duchu Caritas.

Spotkania i Zjazdy

Codzienna posługa w PZC to często ciężka praca wymagająca wiele poświęceń ale dająca też ogromną satysfakcję. Przeczytaj relacje z działalności naszych PZC.

Miłosierdzie na codzień

Jak przygotować i zorganizować zbiórkę publiczną? Jak możemy pomóc?

Zbiórki

Można tu znaleźć dokumenty potrzebne do założenia i prowadzenia PZC

Dokumenty STATUT PZC

Przejrzystość naszych działań jest bardzo ważna. Obowiązek złożenia corocznego sprawdzania ułatwi formularz.

Wzory Sprawozdań

Sprawdź gdzie istnieją już Parafialne Zespoły Caritas na terenie Archidiecezji Wrocławskiej.

Wykaz PZC na terenie Archidiecezji Wrocłwaskiej

Chcesz założyć Parafialny Zespół Caritas?

Masz pytanie o działalność PZC?

Skontaktuj się ze mną.

s. Magdalena Stachura CDC

Koordynator diecezjalny PZC, email: mstachura@wroclaw.caritas.pl ; tel. +48 664 456 585