Ponad 5000 paczek z tymi 800 dziś rozdawanymi trafiło do rodzin, osób samotnych, w najgłębszych kryzysach, dotkniętych bezdomnością. Ufundowało je miasto Wrocław i Bank Żywności. Na Ostrowie Tumskim wolontariusze Caritas i żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wydawali świąteczne podarunki. W każdej paczce był pobłogosławiony przez abp. Józefa Kupnego, opłatek na wigilijny stół.

– Nie byłoby tych paczek, gdyby nie praca naszego Caritasu, wolontariuszy czy naszych żołnierzy WOT-u. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu dyrektorowi oraz jego współpracownikom i wolontariuszom. Do dnia dzisiejszego wykonali gigantyczną pracę rozdzielając paczki dzieciom i wszystkim potrzebującym – dziękował Metropolita Wrocławski.

– To wielkie dzieło pomocy najuboższym i wykluczonym odbywa się we współpracy z samorządami, z gminą Wrocław, z żołnierzami 16. Dolnośląskiej Brygad Obrony Terytorialnej, Bankiem Żywności we Wrocławiu . Nie moglibyśmy działać gdyby nie nasi dobroczyńcy. Nie udałoby się zdziałać tak wiele, gdyby nie wolontariusze z różnych stron świata, ale też wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. – wylicza ks. Dariusz Amrogowicz Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

 

– W tym czasie odkładamy też wiele rzeczy na bok, bo chcemy być razem i przeżyć te święta w pokoju i radości. Życzę państwu, by Boże Dziecina tak jak w kolędzie pobłogosławiła naszej ojczyźnie, wioski i miasta, miasto Wrocław, aby pobłogosławiła nasze rodziny, matki oczekujące dzieci i nam wszystkim, również żołnierzom, którzy pełnią służbę, którzy strzegą naszych granic. Chciałbym też prosić byśmy byli dla siebie dobrzy – życzył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

 

Ponad 5000 paczek z tymi 800 dziś rozdawanymi trafi do rodzin, osób samotnych, w najgłębszych kryzysach, dotkniętych bezdomnością. – Kolejne paczki przygotujemy przed Nowym Rokiem, ponieważ zmierzają do nas artykuły z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, to kolejne kilkanaście ton żywności do rozprowadzenia wśród ubogich. – zaznacza Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas.

Próśb o wsparcie, apeli o pomoc otrzymujemy codziennie bardzo wiele, ale też dzięki dobrym ludziom możemy wielu tym biedom zaradzić, choćby przez tak prozaiczną pomoc żywnościową.