Wraz z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i Pelpińskiej ciepło w domach poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach rozpala również Brzeg.

Akcja “Rozpal ciepło Bożego Narodzenia” polega na zebraniu środków na zakup opału dla najbardziej poszkodowanych w sierpniowym kataklizmie. – To pozwoli przetrwać im w miarę komfortowo okres największych chłodów – podkreśla, ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.

 

Ksiądz dyrektor zaznacza, że sytuacja stabilizuje się w regionie objętym żywiołem. Część domów jest już w zaawansowanej odbudowie. – Ci ludzie widzą, że nie zostali pozostawieni sobie sami. Przy tej traumie najważniejsza jest obecność drugiego człowieka i my także, z tak daleka, chcemy być obecni przy tych ludziach – dodaje.

 

Na apel bardzo szybko odpowiedziały władze i mieszkańcy Brzegu. Burmistrz, Jerzy Wrębiak zaznacza, że ludzie w mieście i gminie są bardzo wrażliwi na to, co się dzieje wokół. – Nas też doświadczyła kilkakrotnie powódź i jestem przekonany, że to spowodowało, że ta wrażliwość na kłopoty i potrzeby innych jest silniejsza. Ogromnie się cieszę, że tak wiele osób i instytucji zaangażowało się w tę akcję – mówi. Zwraca uwagę, że doświadczenie powodzi, a potem odbudowy, która mogła dojść do skutku tylko dzięki darom z zewnątrz nauczyło mieszkańców Brzegu przede wszystkim solidarności.

 

Gospodarz Brzegu zaznacza, że akcja zostanie przeprowadzona na początku w brzeskich szkołach i przedszkolach. – Chcemy od 2 listopada do końca miesiąca przeprowadzić zbiórki nie tylko środków pieniężnych, ale również środków chemicznych. Ja wiem, że tej pomocy nigdy nie będzie wystarczająco, ale chcemy to robić na swoją miarę. Mam nadzieję, że nasze zaangażowanie będzie też dobrym przykładem dla innych – dodaje.

 

Dlaczego akcja będzie przeprowadzona w szkołach? – Wydaje się, że nie ma lepszego miejsca, które powinno kształtować postawy obywatelskie.

PROSIMY O PRZEKAZYWANIE POMOCY FINANSOWEJ NA KONTO BANKOWE CARITAS O NUMERZE:

 54 1020 5226 0000 6902 0508 7285

Z DOPISKIEM : DAROWIZNA NA WĘGIEL