7 edycja Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów wystartowała 19 kwietnia br. W tym roku ponad 1000 seniorów będzie aktywnie wypoczywać i zdobywać nowe znajomości w ośrodku Caritas w Łebie. Przez zimę udało się przeprowadzić remont wewnątrz obiektu co poprawi komfort  wczasowiczom.

 

Ideą programu Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów jest nie tylko wypoczynek w pięknej miejscowości nad morzem, ale też integracja środowiska działającego na rzecz drugiego człowieka, wymiana doświadczeń oraz poznanie nowych pól i sposobów społecznego zaangażowania, zwłaszcza w duchu Caritas. Od tego sezonu oferta wrocławskiej Caritas została poszerzona o „Księżówkę” (więcej tutaj). Wrocławska Caritas dysponuje jeszcze kilkoma miejscami (kontakt tutaj)

Program skierowany jest szczególnie do osób w wieku około senioralnym, należących do grup parafialnych lub pragnących zaangażować się w działalność parafialną i społeczną na rzecz potrzebujących. Jest to też czas na poznanie nowych ludzi, na wymianę życiowych doświadczeń i poszukiwanie nowych pól osobistego zaangażowania. Jako Caritas proponujemy naszym gościom zaangażowanie w wolontariat w duchu Caritas.

Dwa turnusy zostały zarezerwowane wyłącznie dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. – Chcemy im zapewnić wypoczynek we własnym gronie, aby mogli się spotkać z innymi wolontariuszami, wymienić doświadczeniem i zawiązać wspólnotę Caritas. Cały rok pracują na rzecz potrzebujących w swoich parafiach, w zamian możemy zaoferować im turnusy w dogodnych terminach–  podkreśla Robert Jadwiszczak, koordynator PZC.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej od 2011 roku organizuje turnusy wypoczynkowo – aktywizacyjne dla osób, które zakończyły pracę zawodową. Program jest realizowany w ramach statutowej działalności odpłatnej pod nazwą Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów. W Łebie – letniej stolicy Polski można wypocząć na plaży, a w jej okolicach spacerować po ruchomych wydmach, pływać po Jeziorze Łebsko czy zwiedzać Słowiński Park Narodowy.