12 lutego odbyły się uroczystości związane z XXXII Światowym Dniem Chorego w archidiecezji wrocławskiej, który obchodzony jest pod hasłem: “Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Msza Święta odprawiona została w archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu, gdzie zgromadzili się chorzy i niepełnosprawni, aby uczestniczyć w liturgii oraz otrzymać sakrament namaszczenia chorych.

Podczas homilii ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas, przywołał historię objawień maryjnych w Lourdes i związane z nimi uzdrowienia. Podkreślał, że to nie sama woda z Lourdes uzdrawia, lecz działanie Boże. Ks. Amrogowicz mówił również o licznych nawróceniach i przemianach serc, które miały miejsce w tym świętym miejscu.

W dalszej części homilii kapłan zwrócił uwagę na znaczenie choroby i cierpienia w życiu człowieka. Przekonywał, że choć Bóg dokonuje cudów, to głównym celem Jego działania jest obdarzenie człowieka życiem wiecznym. Podkreślał także problem samotności w chorobie, zauważając, że jest to jedna z największych trudności, z jakimi muszą zmagać się chorzy. Ks. Amrogowicz podkreślił, że osoby chore i niepełnosprawne są skarbem Kościoła i przypomniał o ich istotnej roli w duchowym życiu wspólnoty wiernych. Zachęcał również do otwarcia się na miłość i życzliwość wobec siebie nawzajem. Podczas uroczystości udzielony został Sakrament Namaszczenia Chorych

Po zakończeniu Mszy wszyscy przeszli na spotkanie integracyjne w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Przy różnorodnych standardach rozrywkowych, od Krzysztofa Krawczyka po Bon Jovi, orkiestra policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poderwała do tańca osoby chore i z niepełnosprawnościami, a brawom nie było końca.  

Wydarzenie to było wyjątkową okazją do wspólnej modlitwy, refleksji nad znaczeniem cierpienia i choroby oraz do okazania wsparcia i troski o osoby chorem i niepełnosprawne.

W orędziu na Światowy Dzień Chorego Papież Franciszek podkreślał, że chorzy, słabi i ubodzy są w sercu Kościoła i muszą być w centrum ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski. Po zakończonej Mszy Świętej, Ksiądz Arcybiskup zaprosił uczestników do Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na poczęstunek oraz koncert Orkiestry Policyjnej i integrację.