W Wielkim Poście zachęcamy do podjęcia ascezy chrześcijańskiej i życia modlitwą, postem i jałmużną. To one stanowią esencję życia chrześcijańskiego. Czas Wielkiego Postu będzie owocny, jeśli innym będzie lepiej z nami.

– Od Środy Popielcowej Kościół zaprasza wiernych do wzięcia udziału w przygotowaniu do świąt Wielkiej Nocy – przypomina  ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Będzie to czas 40 dni modlitwy, udziału w Drogach Krzyżowych, Gorzkich Żalach, rekolekcjach, spowiedzi, ale to także zaproszenie do tego, by podjąć czyny miłości, ale musi je „spinać” modlitwa – wtedy będą wypływać z miłości do Boga i bliźnich – podkreśla ks. Dariusz.

W tym okresie specjalne znaczenie nabiera jałmużna.  Można ją przekazać nabywając np. baranki czy świecie Wielkanocnego dzieła Caritas: –Dzięki środkom uzyskanym z ich sprzedaży (a także bezpośrednim wpłatom) możemy zakupić produkty potrzebne osobom najuboższym, które rokrocznie zgłaszają się do nas przed świętami – wyjaśnia s. Magdalena Stachura, koordynująca wiele projektów w Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Kliknij by przekazać jałmużnę ⇓

– Przed nami rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę. Zapraszamy w ten piątek do archikatedry wrocławskiej na dwujęzyczną Drogę Krzyżową w intencji pokoju w tym udręczonym kraju. Niech to będzie jedna z praktyk, do której zachęcamy w okresie Wielkiego Postu – Szczególnie wytrwała modlitwa o pokój – zachęca  Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej zostaną odprawione o 8.30 i po Mszy Św. o 18.30 we wrocławskiej Archikatedrze. Będą razem z nami na modlitwie między innymi Siostry Bożego Serca, które z powodu wojny musiały opuścić Ukrainę. Ta modlitwa jest potrzebna, by w naszych sercach nastał pokój, który może przemienić świat.

Materiały do odprawienia Drogi Krzyżowej w intencji pokoju w parafiach i indywidualnie:

Droga Krzyżowa

Plakat