Odwróć się od zła i czyń dobrze, szukaj pokoju i dąż do niego (…). Bliski jest Pan skruszonym w sercu i wybawia złamanych na duchu.

Psalm 34

Rok temu zaczęła się wojna na Ukrainie – tragedia milionów ludzi, którzy znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, którzy musieli opuścić swoją ojczyznę. W naszej pamięci jest to przede wszystkim rok pomocy – wspieraliśmy i nadal wspieramy mieszkańców Ukrainy, którzy przybyli do Polski oraz tych, którzy pozostali w swoim kraju. W rocznicę wybuchu wojny w szczególny sposób chcemy przypominać o solidarności z Ukrainą i wspólnie się modlić.

24 lutego 2023 roku odbędzie się modlitwa o pokój na Ukrainie. Do włączenia się w nią Caritas zaprasza wszystkich, a szczególnie gości z Ukrainy, poszczególne parafie nasze archidiecezji oraz Parafialne Zespoły Caritas i  Szkolne Koła Caritas.

We Wrocławiu drogę krzyżową  poprowadzi o. Sylwan Marcin OSPPE – duszpasterz Ukraińców we Wrocławiu, posługiwał w Ukrainie, i ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Modlitwa będzie prowadzona w języku polskim i  ukraińskim.

Zapraszamy do Archikatedry wrocławskiej na godzinę 8:30 i po Mszy Św. o 18:30

Materiały do pobrania:

<<Droga Krzyżowa>>

<<Plakat>>