Ze względu na panującą w naszym kraju sytuację apelujemy nie tylko o zatroszczenie się o naszych starszych sąsiadów ale również o pomoc w niesieniu wsparcia dla korzystających z jadłodajni i łaźni Caritas.

– Nie możemy zapomnieć o konieczności zatroszczenia się o osoby najuboższe i w kryzysie bezdomności – przypomina ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. – Dla nich te dni mogą być najtrudniejsze ­– dodaje.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje paczki żywnościowe dla osób dotkniętych bezdomnością – To paczki z podstawowymi artykułami – mówi Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni Caritas. – Nasi podopieczni znajdą w nich: chleb, konserwy, sery, cukier, herbatę wędliny zupę w torebce oraz coś słodkiego. To artykuły które można spożyć bez specjalnego przygotowania.– wyjaśnia koordynator.

Koszt takiej paczki to dokładnie 39,63 zł. Możemy taką kwotę przekazać na konto Caritas aby można było stworzyć jak najwięcej paczek wielkanocnych.

– Zazwyczaj prosiliśmy o przekazywanie nam żywności bezpośredni do biura Caritas lub do Parafialnych Zespołów – wyjaśnia Robert Jadwiszczak, koordynator wolontariatu – ze względu na panującą w kraju sytuację prosimy aby swoją chęć niesienia pomocy wyrazić bezdotykowo – dopowiada.

Zachęcamy by wesprzeć akcję „Niosę dobro” wpłacając kwotę potrzebna na zakup paczki. Pracownicy Caritas przygotują odpowiednie pakiety i rozdadzą tak, aby nie narażać na niebezpieczeństwo zarówno potrzebujących jak i darczyńców.

Konto bankowe Caritas Archidiecezji Wrocławskiej:
PKO BP SA III O/Wrocław
24 1020 5242 0000 2102 0019 7863

 

Ufunduj paczkę "Niosę dobro"