– Cieszymy się, że Bóg wchodzi w ludzkie dzieje, ludzką historię, że w szczególny sposób łączy się z każdym człowiekiem przez przyjęcie ludzkiej natury. Bóg tak samo jak my odczuwa ból, cierpienie, radość. Tak samo jak my pragnie miłości, tą miłością obdarowuje. Jest jednym z nas. – mówił abp Józef Kupny, metropolita wrocławski podczas błogosławieństwa 1200 opłatków dla osób ubogich i w kryzysie bezdomności.


W przededniu Wigilii Bożego Narodzenia na Ostrowie Tumskim rozdano 1200 paczek dla osób w kryzysie bezdomności i bardzo ubogich. 1000 z tych paczek ufundowało miasto Wrocław. Pozostałe dwieście zostało zakupione ze środków przekazanych Caritas przez darczyńców.


– W zeszłym roku tych paczek było 800, teraz 1200. Widzimy ogromny wzrost zapotrzebowania na tego typu pomoc. – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
W paczkach znalazły się się podstawowe artykuły spożywcze, niewymagające obróbki cieplnej. Są tam gotowe krokiety, pierogi i barszcz czerwony. Nie zabrakło konserw i bochenka świeżego chleba.

– Dla każdego przygotowaliśmy też opłatek i życzenia. Pragniemy w ten sposób wyrazić naszą pamięć o nich, podzielić się radością Bożego Narodzenia- mówił dyrektor.


Wszystkim obecnym życzenia złożył abp Józef Kupny:
– Wszystkim organizatorom, dyrektorowi, wolontariuszom Caritas i wszystkim obecnym składam życzenia pokoju! Teraz doświadczamy, że pokój jest wielką radością, bo na naszej granicy toczy się wojna, która niesie cierpienie i śmierć. Życzymy sobie pokoju, ale on nigdy nie zapanuje, jeśli nie będziemy go nosili w naszym sercu. Życzę więc doświadczenia pokoju wewnętrznego, które przynosi nam Dziecię Jezus. – życzył Arcybiskup.


– W polskiej tradycji życzymy sobie, żeby nikt nie poczuł się samotny w te święta, żeby każdy znalazł miejsce przy wigilijnym stole – podkreślił Jacek Pluta, wicedyrektor Departamentu Spraw Społecznym Urzędu Miasta Wrocławia, reprezentujący władze miejskie.


W rozdawaniu paczek wzięli udział wolontariusze Caritas, uczniowie Liceum Sióstr Urszulanek oraz żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, których reprezentował zastępca jednostki, ppkł. Rafał Jarosz.
Zachęcamy aby wesprzeć to dzieło fundując paczkę.

 

 

Wesprzyj akcję Niosę dobro