Ta chwila, którą teraz przeżywamy, podała w wątpliwość wiele pewników. Czujemy się biedniejsi i słabsi, ponieważ doświadczyliśmy poczucia granic własnych możliwości oraz ograniczenia wolności. Utrata pracy, czułości naszych bliskich, jak również brak zwyczajnych relacji międzyosobowych, otwarły nagle horyzonty, które odzwyczailiśmy się już dostrzegać.

(Orędzie na Dzień Ubogich, Ojciec Święty Franciszek)

3 respiratory będą pomagać w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów dolnośląskich szpitali w Trzebnicy i Oławie. Ich zakup przez Caritas Polska był możliwy dzięki akcji #WdzięczniMedykom. Do polskich szpitali trafi w sumie 100 takich urządzeń.

Do czego służą respiratory wyjaśnia lek. Paweł Orzechowski – z-ca Dyrekotra ds. Medycznych Szpitala imienia św. Jadwigi w Trzebnicy

O sytuacji w szpitalu w Oławie mówi – Anna Kotala – zastępca Dyrektora ZOZ w Oławie

-To już pięć respiratorów, które trafiły do dolnośląskich szpitali mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

 

 

Akcja “Wdzięczni medykom” jest odpowiedzią na apele środowiska medycznego o pomoc w walce z koronawirusem i COVID-19. Dzięki środkom, które wciąż spływają od darczyńców indywidualnych, podmiotów instytucjonalnych i biznesu, udało się zakupić 100 respiratorów, oraz tysiące sztuk innego niezbędnego sprzętu: rękawic, przyłbic, kombinezonów czy maseczek ochronnych.

W pierwszej kolejności wsparcie będą otrzymywały te placówki, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji. Lista szpitali, które zostały objęte projektem jest otwarta. Może być uzupełniana o kolejne placówki w oparciu o informacje zebrane przez Caritas Polska bądź sugestie ze strony potencjalnych partnerów.

 

https://caritas.pl/medycy/