„…Kościół, koncert i ci wszyscy cudowni ludzie, którzy tam byli. Nie da się tego opisać. Mistycyzm, magia i nieokiełznana radość. To było PIĘKNE!” – tak podsumował Tomasz „Kowal” Kowalski piątkowy koncert połączony z wernisażem prac uczestników WTZ Dobroszyce.

 

dsc_0036_400

Całe wydarzenie rozpoczęło się uroczyście koncelebrowaną Mszą Św. w Kościele pw. św. Jadwigi w Dobroszycach, którą wspólnie odprawili proboszcz parafii Dobroszyce ks. Janusz Kaliciak, ks. Maciej Figaski oraz Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej  ks. Dariusz Amrogowicz, który modlił się w intencji zmarłej uczestniczki WTZ.

dsc_0053_400

Po Mszy Św. Wójt Gminy Dobroszyce p. Artur Ciosek zaprosił wszystkich zebranych na koncert Tomasza „Kowala” Kowalskiego i współtowarzyszący temu wernisaż prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w  Dobroszycach i Sycowie pt: „Sercem malowane”.

dsc_0190_400

Życie bywa zaskakujące i niesie ze sobą wiele niespodzianek. Nigdy nie wiemy w jaki sposób potoczą się nasze losy. Czy będziemy z niego czerpać pełnymi garściami? Czy niepomyślny bieg zdarzeń sprawi, że będziemy musieli nieco zmienić swoje plany. Nasz przyjaciel Tomasz Kowalski  w momencie rozpoczynającej się kariery był zmuszony zweryfikować swoje życie. Pomimo wypadku, któremu uległ okazał siłę i upór. Wsparcie przyjaciół, rodziny i fanów przyczyniło się do tego, że nadal realizuje swoje marzenia. Tworząc muzykę przekazuje
w niej swoje najszczersze emocje. Dla wielu jest artystą, który właściwie oddaje prawdziwe przesłanie utworów zespołu Dżem.

dsc_0040_400

W pierwszej części koncertu wystąpił Romuald Górka uczestnik WTZ z Sycowa, który zaśpiewał utwory pt. „Pięknie żyć” i „Dni których nie znamy”.

Po tym występie wszyscy zebrani oczekiwali na występ Tomka. Wykonał on utwory
ze swojej płyty „KAŻDY JEST KOWALEM SWOJEGO LOSU”, na której znalazły się jego własne kompozycje i covery zespołu Dżem. Wspólnie z artystą wystąpił Mateusz Franczak.

 

Po koncercie publiczność podziękowała za emocjonalny występ. Muzyk zaprosił na wernisaż prac uczestników WTZ, który można było podziwiać w auli. Licznie przybyłych gości powitał Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej  ks. Dariusz Amrogowicz. Następnie  Kierownik WTZ zaprezentował wystawione prace uczestników, a także przybliżył zebranym istotę działalności i funkcjonowania Warsztatu Terapii Zajęciowej. Wszyscy zebrani wyrażali się z wielkim uznaniem na temat wystawionych prac. Niektórzy po raz pierwszy zetknęli się
z pracami wykonanymi przez osoby z niepełnosprawnością. Podkreślali ich wyjątkowość
i niezwykłość, a także wielki trud włożony w ich wykonanie.

Koncert zaśpiewany „z sercem” i wystawa „sercem malowane” znakomicie się ze sobą uzupełniały. Dały jeszcze jeden dowód na to, iż mimo przeciwności losu, które nas spotykają nie możemy się poddawać w dążeniu do założonego celu,  przede wszystkim

nie możemy tracić wiary w marzenia.

O całym wydarzeniu w bardzo ciepłych słowach wypowiedział się sam artysta:

„…Kościół, koncert i ci wszyscy cudowni ludzie, którzy tam byli. Nie da się tego opisać. Mistycyzm, magia i nieokiełznana radość. To było PIĘKNE! Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili.
W szczególności Pani Marioli Blecharczyk. Dziękuję Kochani. Chce się żyć.

(Tomasz „Kowal” Kowalski)

 

My również dziękujemy Tomku!