Z pomocy jadłodajni we Wrocławiu korzysta codziennie kilkaset osób, najliczniejszą grupę stanowią osoby w wieku senioralnym.

– Chcemy naszą akcją pomóc seniorom. Szczególnie tym, którzy są najbardziej potrzebujący. – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Osoby starsze zaglądając do portfela najpierw opłacają wszystkie rachunki, za czynsz, za prąd, następnie zastanawiają się ile wydać na recepty, potem ile na jedzenie, więc siłą rzeczy kosmetyki i środki higieniczne stają się nieistotne, a przecież tak konieczne dzisiaj .Chcemy im dać to co zapewni im choć minimum komfortu i bezpieczeństwa czyli mydło i żele antybakteryjne – dodaje dyrektor.

Od marca już tysiące seniorów w Polsce otrzymało wsparcie w postaci zakupów spożywczych oraz środków ochrony osobistej. Wobec padających w ostatnich dniach rekordów zachorowań, pomoc jest obecnie potrzebna jak nigdy wcześniej.

– Nie wszyscy seniorzy mogą pozostać w domach. – opowiada Michał Brzezicki, koordynujący pracę jadłodajni Caritas we Wrocławiu. – Z naszej pomocy korzysta wielu z nich, przychodzą po gorącą zupę, kilka kromek chleba. Ciepły posiłek biorą również opiekunowie osób starszych i dostarczają tym, którzy już nie mogą samodzielnie chodzić. To są naprawdę ubodzy ludzie- podsumowuje koordynator.

Dzięki ogólnopolskiej akcji #PomocDlaSeniora różnorodne dary będą przekazywane osobom nie będącym z różnych względów objętych wsparciem Ośrodków Pomocy Społecznej. – Często dzwonią do nas ludzie, którzy proszą o paczki, o wsparcie, ale gdy proponujemy im systemowe rozwiązanie gwałtownie reagują i mówią że mogą przyjąć pomoc od nas ale nie od innych instytucji. – mówi s. Magdalena CDC z wrocławskiej Caritas.

Tylko dzięki dobrodziejom i darczyńcom możemy nieść wsparcie seniorom w potrzebie. Szczegóły o tym jak wesprzeć akcję #PomocDlaSeniora można znaleźć na poniższej stronie

https://caritas.pl/pomocdlaseniora/