Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje świąteczną akcję „Nasza Paka”. Zapraszamy do zaangażowania uczniów w to szlachetne i kształtujące postawy społecznej odpowiedzialności wydarzenie. Akcja polega na zbiórce prezentów dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Mamy pod opieką przez cały rok takie dzieci, które nie mogą nawet marzyć o świątecznym upominku pod choinką. Dlatego chcemy pomóc św.  Mikołajowi i przygotować dla nich Bożonarodzeniowe prezenty.

W założeniach mikołajkowej akcji „Nasza Paka” leży, aby klasy przygotowały jedną lub więcej paczek dla dzieci. Paczki będą przygotowywane bezpośrednio w Biurze Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

WAŻNE ABY WSZYSTKIE RZECZY BYŁY NOWE, TAK ABY PREZENT DAŁ PRAWDZIWĄ RADOŚĆ OBDAROWANYM.

W PACZCE MOGĄ ZNALEŹĆ SIĘ: NOWE ZABAWKI, NOWE GRY, NOWE MASKOTKI, NOWE LALKI ETC. ORAZ SŁODYCZE.

Dla tych dzieci taki świąteczny prezent będzie bezcennym darem. Dla wielu będą to pierwsze i być może jedyne prezenty w życiu, które staną się wielką radością i ubarwieniem tak trudnego życia. Ich rodzice często nie pamiętają lub nie mają środków, aby uczcić ten świątecznych czas, który jest przecież czasem wszystkich dzieci.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

Terminy:

  • Zgłoszenie udziału w akcji do 22.11.2019r. (zgłoszenia można dokonać drogą mejlową). Po zgłoszeniu otrzymają Państwo materiały promocyjne (plakat do wydrukowania oraz na stronę internetową).
  • Przeprowadzenie akcji od 22.11.2019 r. do 16.12.2019 r.
  • Odbiór paczek przez pracownika Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
    od 22.11.2019r. do 16.12.2019r.

Prosimy o potwierdzenie włączenia się w akcję.

 

Kontakt z koordynatorem akcji:

Michał Brzezicki – 668 021 036

e-mail:  mbrzezicki@wroclaw.caritas.pl

>>>Pobierz plakat<<<