Śpiewem kolęd zostali przywitani samotni i ubodzy w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.  Coroczna Wigilia organizowana przez Wrocławską Caritas zgromadziła pod tym gościnnym dachem 250 osób, które już od początku grudnia pytały o zaproszenia na to tak ważne dla nich wydarzenie.  Dla wielu to jedyna okazja do wspólnego zasiadania przy wigilijnym stole, do wspominania minionych lat, kiedy było więcej sił, kiedy był dom, gdy byli rodzice, rodzina,  choinka a pod nią prezenty.  Dziś często jest tylko samotność, głód, bieda i zimno.  Dlatego tak istotne jest aby wigilijny wieczór, a przynajmniej jego cząstka dotknęła podopiecznych Wrocławskie Caritas.  Tak się stało tego wieczoru dzięki ogromnemu zaangażowaniu władz miasta Wrocławia i wielkiej pomocy licznych wolontariuszy.  Młodzi ludzie z radością odpowiedzieli na zaproszenie do współtworzenia tego wydarzenia.

Na scenie kolędowała urszulańska młodzież, wolontariusze w kamizelkach Caritas roznosili gorące potrawy. Każdy z obecnych otrzymał obfitą paczkę, w której  oprócz zwyczajowych artykułów spożywczych i słodyczy był też bochen świeżego chleba.

Wszystkim zebranym życzenia złożył ksiądz arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski:

Święta Bożego Narodzenia to święta bardzo ciepłe, radosne. Bardzo się cieszę, że możemy się tu spotkać. Cieszę się bardzo, że nie zabraknie także Wam tej radości spożywania wieczerzy Wigilijnej, łamania się opłatkiem, śpiewania kolęd. Niech te Święta dla was wszystkich będą świętami radosnym i świętami pokoju. Życzę abyście doświadczali życzliwości ludzi, byście doświadczali także tej ich miłości i miłości Dzieciątka Jezus, które rodzi się w stajni betlejemskiej.

Wszystkim z całego serca błogosławionych, zdrowych Świąt!

Czas składania sobie życzeń i łamania się opłatkiem na wigilii Caritas jest szczególny.  Wokół osoby znajome i zupełnie obce, a wszyscy zebrani przy jednym stole, przy jednym opłatku, przy jednym Dzieciątku.  Bo narodziła nam się Miłość. Tej miłości doświadczyli wszyscy, którzy przybyli na wigilię Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.