Nadzieja chorych, patron umierających, opiekun rodzin – św. Józef to szczególny patron dla dzieł Caritas. W jego uroczystość pamiętamy szczególnie o księdzu Arcybiskupie, Józefie Kupnym, który w sobotę świętował swoje imieniny błogosławiąc nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św., wśród nich naszego pracownika, koordynatora wolontariatu, Roberta Jadwiszczaka.

Przedstawiciele wrocławskiej Caritas z życzeniami i zapewnieniem o modlitewnym wsparciu spotkali się z abp Józefem Kupnym już w piątek. – Cieszę się, że mogę się wami pochwalić –  dzielił się swoją radością metropolita wrocławski. Pytał też o konkretne dzieła zapewniając o swoim poparciu dla wszelkich inicjatyw archidiecezjalnej Caritas.
– Moja uwagę zwróciły słowa Arcybiskupa: Kościół to nie Caritas ,ale nie wyobrażałam sobie Kościoła bez Caritas – opowiada Michał Brzezicki, koordynator projektów Caritas.

Podczas imieninowej Mszy Św. abp Józef pobłogosławił, w sobotę 17 marca, nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Od kilku miesięcy do przyjęcia tej posługi przygotowywał się Robert Jadwiszczak, archidiecezjalny koordynator Parafialnych Zespołów  Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas.
– Ksiądz proboszcz obdarzył mnie zaufaniem, uznał że mogę takie zadanie pełnić. Ale sama myśl, że mam przyjść do tabernakulum i móc tam fizycznie zbliżyć się do Pana Jezusa przeszywa mnie lękiem bojaźni Bożej ­­­– opowiada Robert, nowy Nadzwyczajny Szafarz.

Św. Józef to również patron naszego Domu w Małkowicach. W tej placówce opiekujemy się Osobami z niepełnosprawnością w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Prowadzimy tam poradnie rehabilitacyjną z bogato wyposażonym zapleczem do różnorodnych form trapi i zespołem doświadczonych rehabilitantów. Górne piętra przeznaczone są dla osób starszych, którym zajmują się personel medyczny i opiekuńczy Zakładu Opiekuńczo Pielęgnacyjnego o oraz nowo otwartego Domu Opieki Caritas.

Naszej działalności można było ostatnio się przyjrzeć w programie TVP „Między niebem a ziemią”
(materiał o naszej działalności od 29 min 50 sek.)

Program "Między niebem a Ziemią" z dnia 18.03.2018 r.