Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej otrzymał nowego 9 – osobowego busa, który codziennie przywiezie uczestników do placówki a po zajęciach odwiezie ich do domów. Zapraszamy do posłuchania audycji o tym co na co dzień dzieje się w WTZ i przyjrzenia się barwnym fotografiom naszych podopiecznych i  ich prac.

8 osób z niepełnosprawnościami, ponad 8 000 km miesięcznie i ogromna radość dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Małkowicach to wszystko będzie musiał zmieścić i pokonać nowy bus. Abp Józef Kupny w 16 marca poświęcił drugi pojazd dla placówki Caritas.

Poświęcenie odbyło się tuż po drodze krzyżowej chorych i niepełnosprawnych Archidiecezji Wrocławskiej (o nabożeństwie można przeczytać TUTAJ).

Poświęcenia dokonał metropolita wrocławski, abp. Józef Kupny, który wyraził też swoją wdzięczność dla wszystkich osób i instytucji, które pomogły w zakupie pojazdu:

Samochód został sfinansowany dzięki środkom pozyskanym z Państwowego Funduszu  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Starostwa Wrocławskiego i środków od innych darczyńców.
Starosta Wrocławski, Roman Potocki, wskazał, jak cenna to jest inicjatywa:

 

Warsztat Terapii Zajęciowej to placówka pobytu dziennego, która ma na celu stworzenie osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową możliwości uczestniczenia w rehabilitacji społecznej i zawodowej. Jednym z założeń działalności Warsztatu jest przygotowanie uczestników do podjęcia pracy. Dzieje się to poprzez m.in. budowanie pewności siebie, rozwijanie umiejętności wykonywania codziennych czynności, rozwój psychofizycznych sprawności oraz umiejętności zawodowych. Ponadto prowadzone zajęcia pobudzają do kreatywności oraz poszukiwania nowych zainteresowań.
Odpowiedzialni za poszczególne pracownie terapeuci wspólnie z psychologiem opracowują i realizują indywidualne programy terapii dla każdego uczestnika. Pozwalają one określić mocne strony każdej z osób, a także wyznaczają obszary, w których możliwe jest zdobycie nowych umiejętności. Aktualnie warsztat prowadzi zajęcia dla 30 osób.