Podczas przedświątecznej zbiórki wolontariusze w charakterystycznych czerwonych koszulkach będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia (np. kasza, mąka, cukier, ryż, kawa itp.). Produkty będzie można pakować do specjalnych koszy oznaczonych plakatem akcji. Z zebranych artykułów placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w najbliższy weekend charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

Każdy z nas ma w sobie serce szlachetne, jesteśmy narodem solidarności. Nasi rodzicie i dziadkowie często mówili o solidarności w narodzie, wzajemnej pomocy i wrażliwości. To nie zniknęło, to wciąż w nas trwa i my i nasi podopieczni tego doświadczamy. Bo w sklepie zdejmujemy z półki, np. kilogram mąki a on po drodze do kosza Caritas zamienia się w kilogram dobra. I te tony zebranej żywności to są tak naprawdę tony dobra, którym podzieliliśmy się z ubogimi. To dobro trafi do konkretnych osób znanych nam z imienia  i nazwiska, chcemy przygotować paczki żywnościowe dostosowane do potrzeb każdego gospodarstwa. Inaczej będzie wyglądała paczka dla samotnej starszej osoby a inaczej dla rodziny wielodzietnej czy bezdomnej.

W najbliższy weekend zbiórka odbędzie się po raz 13. Pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku. Rokrocznie odbywają się dwie zbiórki – przed świętami wielkanocnymi oraz przed świętami Bożego Narodzenia. Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Zebrane w ok. 2800 sklepach dary trafiają do ok. 70 000 osób potrzebujących.

W Archidiecezji Wrocławskiej w zbiórkę zaangażowanych jest ponad 700 wolontariuszy.

Zbieramy w ponad 80 sklepach.

Szacujemy, że dzięki tegorocznej zbiórce z naszych paczek skorzysta 4200 osób.

Wesprzyj akcję