Aby wziąć udział w akcji “Kartka dla Seniora”, wystarczy wykonać własnoręcznie kartkę świąteczną z życzeniami dla starszej osoby. Tak przygotowane kartki będą następnie dołączane do paczek zawierających żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby. Ważne jest, aby kartka była wykonana z sercem i z szacunkiem dla odbiorcy. Można ją udekorować według własnego pomysłu, na przykład rysunkiem, naklejką, wycinanką, haftem itp. Jednakże, akcja ta to nie tylko prezent w formie materialnej, lecz również wyraz solidarności, miłości i szacunku dla seniorów. Inicjatywa stanowi także okazję do edukacji dzieci w zakresie wartości chrześcijańskich, kultury i tradycji. Ksiądz Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, gorąco prosi dzieci uczęszczające na zajęcia o przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami, ozdobionych dziecięcą ręką.

“Wiem, jak bardzo seniorzy potrzebują tych kartek. Chcemy dołączyć te piękne prace do naszych paczek dla osób starszych, aby wiedziały, że pragniemy podzielić się z nimi nie tylko produktami żywnościowymi, ale także serdecznością i życzliwością. Pocztówki wykonane dziecięcą ręką będą tego wyrazem” – zachęca ksiądz dyrektor.

Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas, zauważa, że osoby starsze często znajdują się w trudnej sytuacji, nawet wiedząc, że mają wnuki, których dawno nie widziały lub nie słyszały. “Chcemy, aby ten piękny gest przypominał im o czasach, gdy były kochaną babcią lub dziadkiem dla swoich małych wnuków” – dodaje.

Prosimy o dostarczanie kartek do biura Caritas przy ul. Katedralnej 7. Bardzo zależy nam na tym, aby dotarły one przed 5 grudnia, gdyż wtedy będziemy mogli dołączyć je do paczek dla seniorów ufundowanych przez Gminę Wrocław. W przypadku dostarczenia kartek po tej dacie, zostaną one przekazane do domów opieki, gdzie seniorzy często spędzają święta w samotności.

“Wierzymy, że taka pocztówka będzie dla nich chwilą wzruszenia, radości i wspomnień, jak to jest spędzać święta z bliskimi. Dlatego gorąco zachęcamy przedszkolaków do przygotowania takich kartek” – opowiada potrzebę akcji s. Magdalena Stachura z CDC.

W przypadku trudności z dostarczeniem kartek do biura Caritas, prosimy o kontakt z koordynatorką akcji.

 

Koordynatorka akcji:

Magdalena Stachura CDC

tel. 664 456 585

m.stachura@wroclaw.caritas.pl