Nasza klasowa paka może zrobić fantastyczną pakę dla dzieciaków. To bardzo proste. Zamiast losować kolegów w klasie, którym wręczymy drobny upominek wspólnie przygotujmy pakę dla dzieciaków, którymi zajmuje się wrocławska Caritas.

Jak? Opowiada Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej:

 

Akcja ma nie tylko przynieść uśmiech dzieciom, w których rodzinach jest ubogo z różnych względów, ale ma też walor wychowawczy. Chcemy aby nasze społeczeństwo było wrażliwe na słabszych i potrzebujących. Aby tak się stało trzeba takiej postawy uczyć już dzieci.

Aby akcja się udała potrzeba zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną kwestię:

 

Zatem prosimy aby wszystkie zabawki, gry, puzzle i pluszaki były nowe. Dziś nikt nie chciałby dostać starego misia czy obitego autka.

Prezenty rozda dzieciom św. Mikołaj 23 grudnia, w przededniu Wigilii Bożego Narodzenia. Pomagać mu będzie ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

Terminy:

  • Zgłoszenie udziału w akcji do 6.12.2017, (zgłoszenia można dokonać drogą mejlową oraz telefonicznie). Po zgłoszeniu otrzymają Państwo materiały promocyjne.
  • Przeprowadzenie akcji do 15.12.2017 r.
  • Odbiór paczek przez pracownika Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
    do 15.12.2017r.

Prosimy o potwierdzenie włączenia się w akcję.

Kontakt z koordynatorem akcji:

Michałem Brzezickim – 71 327 13 05; 668 021 036 lub mbrzezicki@wroclaw.caritas.pl

 

Plakat akcji Można pobrać tutaj:

 

PLAKAT

Poniżej zamieszczamy tekst informacji, jaka wysyłana jest do wrocławskich szkół.

Mikołajkowe paczki

Szanowni Państwo,

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje mikołajkową akcję „Nasza Paka”. Zapraszamy do zaangażowania uczniów Państwa szkoły w to szlachetne i kształtujące postawy społecznej odpowiedzialności wydarzenie. Akcja Polega na zbiórce prezentów dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i dotkniętych wykluczeniem. Mamy przez cały rok takie dzieci, które nie mogą nawet marzyć o świątecznym upominku pod choinką. Dlatego chcemy pomóc św.  Mikołajowi i przygotować dla nich Bożonarodzeniowe prezenty.

W założeniach mikołajkowej akcji „Nasza Paka” leży, aby klasy z Państwa szkoły przygotowały jedną lub więcej paczek dla dziecka w określonym wieku.
WAŻNE aby wszystkie rzeczy były nowe, tak aby prezent dał prawdziwie radość obdarowanym. W paczce mogą znaleźć się: nowe zabawki, nowe gry, nowe puzzle, nowe maskotki, nowe lalki etc. oraz słodycze.

Dla tych dzieci taki świąteczny prezent będzie bezcennym darem. Dla wielu będą to pierwsze i być może jedyne prezenty w życiu, które staną się wielką radością i ubarwieniem tak trudnego życia. Ich rodzice często nie pamiętają lub nie mają środków, aby uczcić ten  świątecznych czas, który jest przecież czasem wszystkich dzieci.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

Terminy:

  • Zgłoszenie udziału w akcji do 6.12.2017, (zgłoszenia można dokonać drogą mejlową oraz telefonicznie).
    Po zgłoszeniu otrzymają Państwo materiały promocyjne.
  • Przeprowadzenie akcji do 15.12.2017 r.
  • Odbiór paczek przez pracownika Caritas Archidiecezji Wrocławskiej do 15.12.2017r.

Prosimy o potwierdzenie włączenia się w akcję.

Kontakt z koordynatorem akcji:

Michałem Brzezickim – 71 327 13 05; 668 021 036 lub mbrzezicki@wroclaw.caritas.pl