Dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki wraz z ks. dyrektorem Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ks. Dariuszem Amrogowiczem, odwiedzili Dom św. Józefa w Małkowicach. W mieszczącym się w nim Warsztacie Terapii Zajęciowej dyrektor Caritas Polska rozmawiał z uczestnikami oraz zwiedzał, m.in. pracownie, kuchnie i warsztat, w którym wykonywane są prace plastyczne. Był niezwykle zaciekawiony tym, jakie aktualnie dzieła wykonują nasi podopieczni. W rozmowie z kierownikiem WTZ, zaznaczył, że bardzo zależy mu  na zacieśnieniu współpracy między Warsztatami, tak aby wypracować wspólne stanowisko, które mogło by poprawić funkcjonowanie tego typu jednostek w naszym kraju.

 

 

W Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym  oraz w przygotowanym już do przyjęcia pacjentów somatycznie chorych Domu Opieki oglądał odnowione sale wyposażone w nowoczesny sprzęt pielęgnacyjny, taki jak otwierana wanna dla osób leżących czy sale z łazienkami przystosowanymi do obsługi pacjentów leżących. Zakład Rehabilitacji zaprezentował nowoczesny gabinet wyposażony w falę uderzeniową.

 

We Wrocławiu złożył wizytę w Łaźni, w której podziękował wolontariuszom, którzy swego czasu również byli bezdomni i korzystali z usług Łaźni a dziś w niej pomagają. W rozmowie z  s. Anetą, która zajmuje się, m.in. łaźnią dowiedział się jak funkcjonuje magazyn odzieży, skąd i w jaki sposób jest ona pozyskiwana. W Jadłodajni spotkał się z osobami korzystającymi z kuchni, oraz pracownikami.

 

W biurze wrocławskiej Caritas wspólnie z pracownikami pomodlił się za dzieła i podopiecznych wrocławskiej Caritas.