Po raz czwarty Hospicjum Domowe Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje kolorowy „Marsz żonkilowy”, który odbędzie się 31 marca br. o godz. 11 na oławskim rynku.

“Marsz żonkilowy” organizowany przez Hospicjum Domowe Caritas Archidiecezji Wrocławskiej jest niezwykłą okazją do zaprezentowania dzieci i młodzieży ze szkół, które wspierają działania na rzecz osób chorych, biorąc udział w warsztatach i akcji „Pola nadziei”.

Na Oławskim rynku 31 marca br. o godz. 11.00 spotkają się wolontariusze Hospicjum Domowego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, aby wspólnie przejść w „Marszu żonkilowym”. Kilkuset uczniów z 14 szkół z regionu Oławy jak co roku będzie niosło papierowe żonkile oraz niebieskie i żółte balony śpiewając przy tym  piosenkę o malowaniu świata na „żółto i na niebiesko”.

Papierowe żonkile będą potem trafiały do darczyńców na kwestach przy kościele. Cel jest szczytny, bo każdego roku z zebranych funduszy wrocławska Caritas kupuje potrzebny do opieki nad chorymi sprzęt medyczny.

Zdj z roku 2016 https://goo.gl/photos/561UDdpYbpuj4SXD7

MARSZ ŻONKILOWY