Dobiegła końca tegoroczna edycja Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów, w 23 turnusach wzięło udział 1150 osób: seniorów i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas.

 

W Łebie, jednym z najatrakcyjniejszych w Polsce nadmorskich kurortów od kilku już lat wypoczywają seniorzy
i wolontariusze. Do tej pory z ośrodka im. Jana Pawła II skorzystało ponad 4000 osób. Tegoroczna, 4 edycja programu była rekordowa pod względem liczby uczestników i turnusów. Z roku na rok jest coraz więcej parafii zainteresowanych organizacją tej formy rekreacji nad Bałtykiem.

To jeden z największych atutów WAS – u, spotkanie rówieśników  z podobnymi pasjami, bagażem doświadczeń
i potrzebami. Wspólne spacery wzdłuż najpiękniejszych w Polsce piaszczystych plaż, rejs statkiem
czy uczestniczenie w życiu duszpasterskim bardzo aktywnej wspólnoty misjonarzy Oblatów, integrują i aktywizują seniorów. Zawsze chwalone są również posiłki serwowane w ośrodku. Wszystkie te elementy sprawiają,
że wyjazdy do Łeby cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

W 16 turnusów zaangażowane były parafie naszej diecezji, gdzie księża proboszczowie osobiście lub przez wyznaczonego koordynatora  organizowali grupy 50 osobowe spośród parafian na wyjazd do Łeby. W 3 turnusach wzięli udział w większości wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas, dla których turnusy te były zarezerwowane. W edycji WAS 2016, 4 turnusy były otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych wyjazdem i pobytem w Łebie.

foto_ostatni_turnus_2016_1-crop_626

Wszystkie dostępne dla parafii turnusy na rok 2017 już są zarezerwowane.  Od stycznia 2017 będziemy przyjmować zgłoszenia indywidualne na trzy turnusy.