Wraz ze zbliżającymi się wakacjami, mam przyjemność kolejny raz podziękować Drogim Państwu w imieniu 36 dzieci objętych w tym roku stypendialnym programem Skrzydła.

logo_skrzyda_99

Drodzy Darczyńcy Programu Skrzydła

 

Z radością informuję, że wszystkie dzieci otrzymały promocję do następnych klas. Dzięki Państwa wsparciu, dzieci rozpoczęły rok szkolny 2015/16 w pełni wyposażone w wyprawki szkolne, na które złożyły się plecaki i artykuły papiernicze oraz w podręczniki. Po okresie roku w większości przypadków z ewaluacji dokonanych przez psychologów i pedagogów szkolnych podkreślane są u dzieci efekty, które są celem programu Skrzydła takich jak: wyższa samoocena ucznia, nabranie pewności siebie, lepsza integracja z rówieśnikami, dorównanie do poziomu klasy pod względem edukacyjnym i wizualnym – ubiór. Poza tym ok. 20 dzieci uczestniczyło w płatnych zajęciach dodatkowych a były to: kurs tańca, gry na keyboardzie, kurs fotograficzny, plastyczny. Kilkoro uczniów wzięło udział w konkursach: plastycznym, fotograficznym i językowym. Dziesięcioro z nich pojechało na wycieczki klasowe, siedmioro na zieloną szkołę oraz ferie zimowe organizowane przez Caritas. Dzięki Państwa wsparciu dzieci rozwijały swoje pasje, szczególnie sportowe – zakupiono  sprzęt sportowy, stroje na treningi,  ale też i humanistyczne poprzez zakup książek i lektur. Dzięki wsparciu tego programu kilkoro dzieci weźmie udział w koloniach Caritas 2016 w Ulinii nad morzem. W imieniu wszystkich uskrzydlonych przez Państwa dzieci mówię: Bóg zapłać.

Pragnę również poinformować, że od przyszłego roku szkolnego 2016/17 nie chcąc powielać pomocy stworzonej programem 500 +, do Skrzydeł zostaną zakwalifikowane dzieci które nie objął program pomocy rządowej. Z rodzin wielodzietnych, skierujemy naszą uwagę na samotne matki i  samotnych ojców wychowujących jedynaków. Polecamy ich ofiarności naszych Darczyńców.

Koordynator programu Skrzydła 2015/16 s. Agnieszka Przytarska CR