Formują, motywują i pozwalaj się lepiej poznać. Wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas (PZC) dekanatów Wrocław Zachód I i Wrocław Zachód Leśnica po raz trzeci spotkali się podczas Dekanalnego Zjazdu PZC 10 maja br. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

_dsc1500-001_400

W spotkani wzięło udział 80 osób, które spotkały się na Eucharystii celebrowanej w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Gościnność ks. Proboszcza Stanisława Jóźwiaka i PZC z tej parafii czuło się już od samego początku spotkania. Modlitwa, której przewodniczył ks. dziekan Andrzej Nicałek prowadziła zebranych do odkrywania czym jest powołanie do bycia wolontariuszem Caritas.

_dsc1519-001_400

Od gościnności gospodarzy uginały się stoły podczas drugiej części spotkania w Sali przy parafialnej. Ale najbardziej treściwa była strawa intelektualna i duchowa, którą uraczyli zebranych przedstawiciele Caritas Archidiecezjalnej oraz Prezes PZC z parafii Miłosierdzia Bożego, Halina Mróz. Przedstawiciele wszystkich obecnych zespołów Caritas w krótkich słowach przedstawili swoje zaangażowania a więcej uwagi zostało poświęcone nowopowstałemu Zespołowi z parafii Wrocław-Muchobór Mały, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. CO godne zauważenia, wszystkie Zespoły utrzymują łączność i współpracują ze sobą. Dekanat Wrocław Zachód to też jeden z nielicznych, gdzie w każdej parafii działa bądź zespół Caritas ( 7 PZC), bądź grupa charytatywna.

_dsc1564-001_400

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ