Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz wrocławskiego Domu Samotnej Matki prowadzonego przez siostry Marianki. To miejsce schronienia dla kobiet w ciąży oraz z małoletnimi dziećmi, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, często uciekających przed przemocą. Budynek wymaga pilnego remontu. Jego konstrukcja powoduje ciągłe zalewanie pomieszczeń piwnicznych i wiąże się zagrożeniem dla zdrowia wynikającym z namnażania się pleśni.

Charytatywny koncert organizowany przez parafię katedralną i wrocławską Caritas odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 października o godzinie 18.00 w kościele pw. Krzyża świętego na Ostrowie Tumskim. Szczegółowe informacje na plakacie.

 

Zapraszamy na wspaniałą, muzyczną ucztę, która pokrzepi również nasze serca.  Koncert charytatywny pt. „Klasyka dla domu samotnej matki” organizowany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i Parafię Katedralną we Wrocławiu na rzecz Stowarzyszenia “Misja Dworcowa” im. ks. Jana Schneidera i niezwykłego domu samotnej matki prowadzonego przez ze Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej we Wrocławiu. odbędzie się w dniu 23 października br. o godz. 18.00, w kościele pw. Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim

Przy kontuarze organowym zasiądzie  prof. Piotr Rojek, wraz z którym wystąpią:

Monik Piechaczek – sopran

Igor Cecocho – trąbka

Ryszard Żołędziowski – saksofon

Siostry Marianki prowadzą dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, często uciekające przed przemocą fizyczną i psychiczną, dotknięte ubóstwem i zagrożone społecznym wykluczeniem.

Obecnie budynek, w którym prowadzona jest ta działalność wymaga pilnej interwencji budowlanej. Jego konstrukcja powoduje ciągłe zalewanie pomieszczeń piwnicznych co skutkuje niszczeniem samej konstrukcji, jak i zagrożeniem dla zdrowia wynikającym z namnażania się pleśni. Konieczne jest przeprowadzenie rewizji stanu wentylacji i określenie planu ratunkowego dla samej konstrukcji obiektu.