W dniach od 09.05.2015r. do 12.05.2016r. pracownicy Domu Opieki św. Jadwigi Śląskiej w Henrykowie przebywali w Domu Opieki św. Elżbiety w Forchheim.

088_400

Była to nasza kolejna wizyta. Grupa liczyła 7 osób, w tym 4 opiekunki i 1 instruktor ds. kulturano- oświatowych. Pracownicy dwa dni poświęcili na pracę na oddziałach wspólnie z pracownikami tamtejszego domu. Bariera językowa nie istniała, ponieważ w Domu Opieki w Forchheim pracuje 10 osób mówiących po polsku.

251_400

244_400

Pani Izabela Wolny- wicedyrektor Domu Opieki- przygotowała prelekcję na temat „Chory w łóżku” z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. Temat był bardzo ciekawy, było wiele pytań. Wieczorne spotkania sprzyjały integracji, wymianie doświadczeń, zawiązywaniu przyjaźni.
Podsumowując ten pobyt uważamy, że nie mamy się czego wstydzić, a jedynie co chcielibyśmy mieć to większe nakłady finansowe powiatu na opiekę ludzi starszych i schorowanych.- powiedział Andrzej Duda, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Henrykowie.

287_400_02