XXXII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

12 lutego 2024 r.

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.

Leczyć chorego poprzez leczenie relacji

Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, osoby z niepełnosprawnościami i ich najbliższych oraz opiekunów na obchody Światowego Dnia Chorego, które odbędą się w Archikatedrze Wrocławskiej w poniedziałek 12 lutego br. Rozpoczęcie o godzinie 10:00 uroczystą Eucharystią sprawowaną w intencji wszystkich chorych i ich bliskich. Po zakończeniu Mszy Świętej zaplanowany jest poczęstunek i integracyjne spotkanie z koncertem w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Będzie to okazja do wspólnego świętowania, wymiany doświadczeń oraz solidarności z chorymi.

Chorzy, słabi, ubodzy są w sercu Kościoła i muszą być także w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski. Nie zapominajmy o tym! Powierzmy się Najświętszej Maryi Pannie, Uzdrowieniu Chorych, aby wstawiała się za nami i pomagała nam być twórcami bliskości i relacji braterskich.
(z Orędzia Ojca Świętego Na XXXII Światowy Dzień Chorego)

Program wydarzenia:

10:00 – Eucharystia w intencji chorych w archikatedrze wrocławskiej

11:00 – Poczęstunek w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego

12:00 – integracja i koncert

Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych obchodach. Niech nasze wspólne modlitwy i spotkanie przyniosą otuchę wszystkim, którzy doświadczają choroby oraz ich rodzinom.

Proponowane ogłoszenie

Archidiecezjalne obchody Dnia Chorego odbędą w poniedziałek, 12 lutego we wrocławskiej archikatedrze o godzinie 10.00. Po Myszy Św. Chorzy i ich najbliżsi zaproszeni są na poczęstunek i spotkanie integracyjne.