Szanowni Nauczyciele-Opiekunowie SKC,

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Szkoleniu i Spotkaniu Formacyjno-Informacyjnym dla Opiekunów Szkolnych Kół Caritas. To wydarzenie odbędzie się w czwartek, 1 lutego br., w godzinach od 9:00 do 12:30, w budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Inspirujący wykład ks. Piotra Rozpędowskiego:

Ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, podzieli się swoimi doświadczeniami i technikami motywowania młodzieży do działania ponad programowego.

  • Omówienie akcji Caritas i projektowanie formacji wolontariuszy SKC:

Zaplanowane jest omówienie akcji Caritas, w tym Zjazdu Szkolnych Kół Caritas obchodzącego XXXV-lecie powołania Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Przedstawione zostaną również projekty związane z akcjami takimi jak Wielkanocna zbiórka żywności, Nasza Paka, Plecak to mój dom, Dzień dobra, Szkoła Szkole.

Dowiedzą się Państwo o zasadach ubiegania się o dofinansowanie wypoczynku dla wolontariuszy SKC w ramach Letniej Akcji Kolonijnej 2024 oraz programu SUPER WOLONTARIUSZ.

  • Praktyczne warsztaty i ewaluacja:

Czas przeznaczony na pracę w grupach pozwoli na wymianę doświadczeń oraz lepsze zrozumienie i dostosowanie planów formacyjnych.

  • Eucharystia i poczęstunek:

Wspólna Eucharystia o godzinie 11:45.

Po zakończeniu spotkania serdecznie zapraszamy na poczęstunek o godzinie 12:30.

 

Potwierdzenie udziału i kontakt: Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 29 stycznia bieżącego roku poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 668 021 036 lub za pośrednictwem e-maila na adres mbrzezicki@wroclaw.caritas.pl.

Dodatkowo, w sprawie zaległych sprawozdań rocznych lub zmian personalnych Opiekunów SKC, prosimy o kontakt pod powyższymi danymi.

Dziękujemy za zaangażowanie i serdecznie liczymy na udział w tym ważnym dla nas wszystkich spotkaniu. Razem możemy uczynić więcej! Bo #DobraJestWięcej