Zachęcamy do włączenia się w wolontariat – pomoc dla uchodźców wojennych – organizowany przez instytucje Archidiecezji Wrocławskiej.

Potrzebna jest pomoc w obsłudze punktu recepcyjnego.

Poniżej link do formularza rejestracyjnego dla Wolontariuszy:

 
 

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej dostała do dyspozycji  ponad tysiącmetrowy lokal, w którym stworzyliśmy Punkt Tranzytowy Caritas Galaktyka dla uchodźców. Chcemy w ten sposób odciążyć Wrocław od przeludnienia na Dworcu Głównym PKP i przygotować to miejsce do przyjęcia docelowo ok. 100 osób, w ruchu rotacyjnym, ponieważ wielu uchodźców potrzebuje schronienia dosłownie na kilka dni, a potem rusza w dalszą podróż .

Obecnie trwają intensywne prace porządkowe i zabezpieczające lokal w niezbędne środki czystości w łazienkach, wygodne materace z pościelą, śpiwory i inne potrzebne sprzęty.

Organizowana jest także grupa wolontariuszy, którzy będą pełnić swoje dyżury na miejscu w systemie 6/24h.

Zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc w pełnieniu chrześcijańskiej posługi miłosierdzia naszej archidiecezji wobec podróżnych i wygnańców, wobec matek i dzieci, uchodźców z Ukrainy. Prosimy o zgłaszanie się do obsługi recepcji w punkcie noclegowym. Najbardziej potrzebne byłoby zaangażowanie w godzinach od 0.00 do 6.00 rano ale również potrzebne są osoby w godzinach od 6.00 do 18.00. Praca polegałaby na nadzorowaniu obiektu i osób w nim przebywających, przyjmowanie wg przygotowanych instrukcji osób skierowanych do Caritas Galaktyka i wsparcie w utrzymaniu porządku na obiekcie. Punkt oficjalnie rozpocznie swoja działalność we wtorek 22 marca br .

Lokal ma pełne zabezpieczenie sanitarne (11 kabin prysznicowych, toalety, umywalki, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami). Lokal podzielony jest na odrębne 4 sale oraz posiada duży holl. Wydzielona jest część socjalna, część do spożywania posiłków i część do zabawy dla dzieci. Obiekt  wyposażony jest w windę.