bardzo serdecznie witam wszystkich którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i włączyli odbiorniki radiowe na falach RADIA RODZINA oraz łączyli się z nami za pośrednictwem Internetu dzięki Stronie Archikatedry wrocławskiej oraz WROCŁAWSKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

Jak co roku gromadził nas Światowy Dzień Chorego już 29 raz. Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Archikatedry Wrocławskiej możemy się gromadzić w sercu diecezji na wspólnej modlitwie za chorych i cierpiących, za wszystkich którzy się nimi opiekują oraz wszystkich, którzy łączyli się z nami. Odczuwaliśmy i odczuwamy brak waszej obecności, brak bezpośredniej relacji, ale myślami i sercem jesteśmy z wami, razem z wami przeżywamy wasze cierpienie.

Jak pokazuje ostatni czas człowiek jest bardzo kruchym stworzeniem. Odkrycie tej prawdy sprawia, że tylko w Bogu jest dla nas ratunek. Dlatego prosiliśmy ks. biskupa Andrzeja Siemieniewskiego o dar modlitwy Eucharystycznej za potrzebujących tego daru. Naszą modlitwą otoczyliśmy również Ks. Bp Andrzeja, który dziś obchodzi 15 rocznicę święceń biskupich.

HOMILIA KS. BP. ANDRZEJA SIEMIENIEWSKIEGO

Ekscelencjo

W imieniu wszystkich chorych i cierpiących, zwłaszcza najuboższych i usuniętych na margines z powodu pandemii, pragnę wyrazić wdzięczność, za troskę, słowo pokrzepienia i dar Eucharystii ofiarowany w intencji dotkniętych cierpieniem. Ten dotyk Bożej miłości łagodzi ból, niesie nadzieję i daje siłę wszystkim posługującym, zwłaszcza pracownikom służby zdrowia.

W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Chorego Papież Franciszek pisze „Braterska miłość w Chrystusie rodzi bowiem wspólnotę, która potrafi leczyć, która nikogo nie opuszcza, która włącza i przyjmuje przede wszystkim najsłabszych”.

Za tą braterską miłość w Chrystusie którą od 15 lat doświadczamy ze strony waszej ekscelencji pragniemy bardzo serdecznie podziękować oraz złożyć najlepsze życzenia na dalsze lata pasterskiej posługi. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania proszę przyjąć życzenia w foto książce nadesłane od wszystkich którzy nas teraz słuchają i oglądają.

Plurimos annos!