Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, przekazał w imieniu ks. Marcina Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska, respirator transportowy dla milickiego szpitala. W tej placówce wszystkie 51 łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem jest zajętych.

– Otrzymując w dzisiejszych czasach respirator, to podarowanie oddechu i życia – mówił Andrzej Sztandera, wiceprezes Milickiego Centrum Medycznego. – Odbierając dziś ten respirator, cały czas myślami jestem z pracownikami naszego szpitala, którzy na pierwszej linii frontu walczą o zdrowie i życie naszych pacjentów – dodał prezes.

Głos zabrał również Starosta Powiatu Milickiego Sławomir Strzelecki, który dziękując zaznaczył, że obecnie zwiększona została liczba łóżek dla pacjentów covidowych i dlatego ten sprzęt szczególnie teraz będzie potrzebny.

– To dar serca, które Caritas ma wpisane w swoją istotę – powiedział Piotr Lech, burmistrz Milicza, przypominając o tym, że w trudnych czasach pomoc płynie z różnych stron.

Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas, podkreślił potrzebę zauważenia i wsparcia medyków – Widzimy trud i poświęcenie służby zdrowia, pracowników domów społecznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Widzimy, ile czasu i wysiłku, czasem kosztem swojego życia rodzinnego, poświęcają. Pragniemy im przyjść z pomocą choćby w ten sposób, ofiarując urządzenie, które pomoże im w walce z wirusem i w ratowaniu ludzkiego życia. Cieszymy się, że ten sprzęt trafia w dobre ręce – zaznaczył dyrektor przekazując respirator przedstawicielom milickiej społeczności.

Akcja “Wdzięczni medykom” jest odpowiedzią na apele środowiska medycznego o pomoc w walce z koronawirusem i COVID-19. Dzięki środkom, które wciąż spływają od darczyńców indywidualnych jak i podmiotów instytucjonalnych i biznesu udało się zakupić 100 respiratorów, oraz tysiące sztuk innego niezbędnego sprzętu: rękawic, przyłbic kombinezonów czy maseczek ochronnych.

W pierwszej kolejności wsparcie będą otrzymywały te placówki, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji,

Lista szpitali, które zostały objęte projektem jest otwarta.

Może być uzupełniana o kolejne placówki w oparciu o informacje zebrane przez Caritas Polska bądź sugestie ze strony potencjalnych partnerów.

https://caritas.pl/medycy/