Wesprzyj walkę z koronawirusem

Nasze ośrodki otrzymały od wielu darczyńców kombinezony ochronne, maseczki przyłbice czy rękawiczki. Te ostatnie są nieodzownym elementem w codziennej pracy dlatego potrzebujemy ich bardzo dużo.

Dlaczego?

Obecnie najbardziej potrzebujemy rękawiczek jednorazowych, które wciąż są stosunkowo trudno dostępne, zwłaszcza w większych ilościach. Dla nas są o tyle istotne, że wykorzystujemy je przy wszystkim co musimy robić przy mieszkańcach, a więc m.in. przy toaletach, przy karmieniu i innych czynnościach pielęgnacyjno-opiekuńczych. Wykorzystujemy je także przy sprzątaniu pokojów i toalet mieszkańców, przy sprzątaniu części wspólnych czy przy praniu.

W trudnych czasach walki z koronawiusem otrzymaliśmy wsparcie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malczycach, który przekazał nam 30 maseczek wielorazowego użytku (bawełnianych) do wykorzystania przez pracowników Domu. Maseczki były szyte przez wolontariuszy w Gminnym Ośrodku Kultury. Wsparcie było dla nas o tyle ważne, że otrzymaliśmy je w momencie gdy najtrudniej było pozyskać maseczki, zarówno takie jak i jednorazowe, a nasze zapasy były na wyczerpaniu więc tym bardziej chcemy za nie podziękować wolontariuszom, GOPS oraz Wójtowi Piotrowi Frankowskiemu. Dostaliśmy też z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej maseczki jednorazowe i płyn do dezynfekcji. W obliczu trudności z dostępnością tych produktów także była to pomoc dla nas bardzo istotna i cenna i serdecznie za nią dziękujemy. 

Dariusz Raich – dyrektor Domu Opieki w Malczycach

Pan poseł Marcin Gwóźdź przywiózł 700 szt. rękawic lateksowych, 900 szt. maseczek jednorazowych i 150 szt. kombinezonów jednorazowych. Przekazanie odbyło się z zachowaniem wszelkich procedur w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. W zakupie materiałów ochrony osobistej uczestniczyła Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.
We wcześniejszym okresie Dom Opieki otrzymał płyny dezynfekcyjne, maseczki, rękawice z Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, KGHM Polska Miedź oraz Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Na dzień dzisiejszy Mieszkańcy są bezpieczni. Pracownicy z wielką troską i odpowiedzialnością opiekują się Mieszkańcami, nie zapominając o swoim bezpieczeństwie stosując się do procedur obowiązujących w Domu Opieki. Cała społeczność w Domu Opieki wraz z Dyrektorem serdecznie dziękują za wsparcie.               

Anna Lewandowska – dyrektor Domu Opieki w Henrykowie

Na początku kwietnia Dom Opieki św. Józefa Caritas Archidiecezji Wrocławskiej  w Małkowicach otrzymał pomoc ze strony Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych za pośrednictwem Pani Anny Szafran – Przewodniczącej Dolnośląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych. Dom otrzymał dwa tysiące maseczek jednorazowych, płyn do dezynfekcji rąk oraz kilka opakowań rękawiczek jednorazowych.
 W dniu 21 kwietnia 2020 r. Pan Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego wspólnie z Panią Anną Żygadło – Sekretarz Powiatu Wrocławskiego oraz Panią Arletą Szmigielską – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu w ramach wsparcia samorządowego w okresie epidemii koronawirusa, przekazali ponad tysiąc maseczek jednorazowych oraz około 150 maseczek wielokrotnego użytku jednostkom prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, które funkcjonują na terenie Powiatu Wrocławskiego:
  • Domowi Opieki św. Józefa Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Małkowicach,
  • Zakładowi Pielęgnacyjno – Opiekuńczemu w Małkowicach.
  • Warsztatowi Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Małkowicach,
  • Warsztatowi Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszowie Oleśnickim
 
Otrzymaliśmy również pomoc od rodzin pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i rodzin mieszkańców Domu Opieki św. Józefa, otrzymaliśmy około 30 fartuchów jednorazowych oraz kilka przyłbic oraz wsparcie finansowe.

 

Marcin Seretny dyrektor Domu św. Józefa w Małkowicach