Wystartowała akcja Nasza Paka, której celem jest przygotowanie paczek świątecznych dla najmłodszych.

 

– Ale to nie jedyna korzyści płynące z tej akcji – opowiada Michał Brzezicki jej koordynator –W tej akcji każdy coś otrzymuje. Po pierwsze dzieci, które przekazują prezenty dla swoich kolegów, uczą się miłosierdzia, solidarności, troski o słabszych. Po drugie wolontariusze i pracownicy Caritas, którzy te paczki przygotowują i przepakowują mają z tego wiele radości i uczestniczą w dzieleniu się dobrem. No i w końcu dzieci otrzymujące wspaniałe, bardzo obfite prezenty pod choinkę – wylicza koordynator.

 

Za wielkie zaangażowanie dziękował ks. abp Józef Kupny – Chcą się tymi zabawkami i słodyczami podzielić ze swoimi rówieśnikami, którzy tego nie mają. To jest wspaniały, szlachetny czyn. To jest coś, co w was podziwiamy i cieszymy się tym. Gratuluję rodzicom takich dzieci, nauczycielom i bardzo dziękuję za motywowanie dzieci do takich akcji. Cieszymy się, że mamy takie wielkie serduszka, że macie dobre serca, że chcecie się dzielić tym co macie – podsumował metropolita wrocławski.

 

– W tej akcji dzieci uczą się szlachetności  i troski o drugiego człowieka, umiejętności dzielenia się tym co posiadamy. To bardzo ważne dzisiejszym świecie, aby wypracować w młodym pokoleniu takiej postawy-  zachęca przez Dariusz Amrogowicz dyrektor Wrocławskiej  Caritas.

Podczas inauguracyjnej gali podziękowania otrzymali u uczniowie i nauczyciele ze szkoły Podstawowej nr 3, ze szkoły podstawowej nr 36 oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu.

Dla dzieci aktorzy Teatru na Ostrowie przygotowali przedstawienie o wrocławskich krasnoludkach a Bank Żywności przekazał słodkie upominki dla wszystkich dzieci.

 

Zainaugurowana dzisiaj akcja tak naprawdę trwa już od kilku tygodni, ale nadal szkoły i poszczególne klasy mogą zgłaszać się do uczestnictwa.  Zasady są bardzo proste.  Uczniowie na mikołajki zamiast nawzajem obdarowywać się drobnymi prezentami przygotowują wspólnie paczkę dla rówieśników. Następnie paczkę odbierają pracownicy Caritas, by 23 grudnia wręczyć ją ze św. Mikołajem dzieciom z rodzin potrzebujących.