Ponad 120 liderów parafialnych zespołów Caritas przyjechało do Wrocławia 16 lutego br. aby wspólnie przygotować działania na cały rok. do udziału zaproszeni zostali Dyrektor wydziału zdrowia i departamentu Spraw Społecznych oraz prezes Banku żywności we Wrocławiu, którzy zachęcali do podjęcia współpracy i korzystania Nawzajem ze swoich możliwości.

  – Zwyczajem staje się że nasze zjazdy dla liderów Parafialnych Zespołów Caritas składają się ze wspólnej modlitwy, spotkania z zaproszonymi gośćmi – zazwyczaj ekspertami w dziedzinach przydatnych w działalności wolontariuszy – oraz wspólnego omówienia i przygotowania działań w kolejnym półroczu. – wyjaśnia Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator PZC.
W Archikatedrze Wrocławskiej wolontariusze uczestniczyli w Eucharystii wraz z 7 kapłanami – opiekunami Zespołów i proboszczami. W homilii ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas podkreślił potrzebę pokonywania lęku, który może paraliżować czy zmniejszać zaangażowanie w dzieła na rzecz drugiego człowieka.

 

Druga cześć rozpoczęła się od spotkania z Joanną Nyczak, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia. W prezentacji przekazała informacje o programach pomocowych i profilaktycznych działających we Wrocławiu. Szczególną uwagę poświęciła programowi „Łózka wytchnienia” oraz programom profilaktyki uzależnień.

Nr telefonu do sekretariatu: 71 777 77 60

Z zaproszenia do uczestnictwa ucieszył się Błażej Krasoń, Prezes Zarządu Banku Żywności we Wrocławiu. Przedstawił w swym wystąpieniu zasady i sposób współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas oraz zaprosił wolontariuszy do indywidualnego kontaktu, tak aby wspólnie wypracować optymalną formę współpracy.

Nr. Tel do Błażeja Krasonia: 512 022 257

Ostatnia część spotkania poświęcona została przygotowaniu działań na ten rok. Wolontariusze zostali poproszeni do przekazania informacji o możliwości odpisania 1 % podatku przez seniorów poprzez wypełnienie i wysłanie PIT – OP. Koordynatorzy przypomnieli również o nowym sposobie zgłaszania się do udziału w zbiórce żywności.

Nowe zasady finansowania wakacyjnego wypoczynku Dzieci i młodzieży

Informacja dla seniorów i emerytów

formularz zgłoszenia zbiórki Żywności "TAK. Pomagam!"

Koordynatorzy przypomnieli również o nowym sposobie zgłaszania się do udziału w zbiórce żywności.