Dziś pod ,,czwórką” na Ostrowie Tumskim, odbyło się Spotkanie Opiekunów Szkolnych Kół Caritas.

W trakcie homilii Eucharystii dziękczynnej za dzieła charytatywne dokonane w ciągu roku szkolnego, ks. Dariusz Amrogowicz wskazywał, aby czas zbliżających się wakacji oddać Bogu, i by uczyć się mówić do Niego: kocham Cię Ojcze. Ponadto, mierzyć każde zadanie według Jego woli i błogosławieństwa – bo cóż jeśli człowiek podejmie największy trud, a minie się to z Bożą drogą?, nic wtedy nie uczynimy.

W trakcie dalszej cześć spotkania, zostały wręczone dyplomy i podziękowania za współorganizacje Zjazdu z dnia 24 maja b.r. oraz relacje przekazane od dzieci, które radośnie przeżyły ten dzień.

Kolejnym punktem było zarysowanie działań w miesiącach wakacyjnych – turnus SKC w sierpniu oraz omówienie zadań jakie czekają jesienią na realizacje, takich akcji jak: Kromka chleba, Tak. Pomagam czy Nasza Paka.

Gromkimi brawami Opiekunowie zebrani ma spotkaniu, wyrazili wdzięczność wobec pracy biura Caritas, którego pracownicy z księdzem dyrektorem na czele, podejmowali działania w ciągu roku szkolnego na rzecz Szkolnych Kół Caritas.

Wspólne odmówienie modlitwy Anioł Pański zakończyło spotkanie podsumowujące rok szkolny 2017/2018.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej życzy wszystkim Opiekunom SKC oraz nauczycielom i pracownikom szkół naszej diecezji, udanego wypoczynku w trakcie zbliżających się wakacji.

Dziękujemy.