Oto garść informacji o Metropolitarnej Pielgrzymce Caritas do Trzebnicy, która odbędzie się w sobotę, 30 września br.

Metropolitalną pelgrzymkę Caritas zapraszamy wszystkich pracowników, wolontariuszy, podopiecznych oraz dobrodziejów Caritas.

Program Pielgrzymki można znaleźć TUTAJ

Organizujemy przejazd autokarem do Trzebnicy i z powrotem. Koszt od osoby to 10 zł. Dzieci – wolontariusze SKC jada bezpłatnie.

OBOWIĄZUJE WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA MIEJSCA POD NR. TEL. 662 217 292

Autobusy dla pracowników, wolontariuszy, podopiecznych oraz dobrodziejów Caritas odjadą z pl. Św. Marcina o godz. 8.30. PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE PRZYBYCIE.

 

Osoby chętne do pomocy przy rozstawianiu namiotów prosimy zgłaszać się do Michała Brzezickiego, numer kontaktowy: 668 021 036

 

Pielgrzymka rozpocznie się Eucharystią przy ołtarzu polowym o godz. 10, której przewodniczyć będzie abp Józef Kupny, koncelebrować będą: bp Ignacy Dec oraz bp Zbigniew Kiernikowski.

 

O godz. 11 wyruszymy procesją do grobu św. Jadwigi, gdzie przyjmiemy św. Jadwigę, jako patronkę dzieł miłosierdzia. Wszyscy zgromadzeni otrzymają medaliki z wizerunkiem świętej.

 

O 11.30 przy ołtarzu polowym zaprezentują się podopieczni Placówek Caritas a w bazylice, dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas rozpoczną się gry terenowe. W ich ramach młodzi wolontariusze spotkają się z czasami i zwyczajami średniowiecznym. Mogą spodziewać się rycerzy, dwórek, strzelania z łuku i kaligrafii średniowiecznej.

O 12.00 zaś dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas w Gminnym Centrum Kultury i Sportu (ul. Prusacka 12) odbędzie się Sympozjum prowadzone przez Obserwatorium Społeczne.

 

O 13.30 spotkamy się na Błoniach, aby wspólnie zjeść obiad.

 

Już o 14.00 dla wszystkich zebranych zespół N.O.E. poprowadzi koncert uwielbienia.

 

Autobus powrotny wyruszy ok. godz. 15.15, planowany przyjazd do Wrocławia po godz. 16.00