Serdecznie zapraszamy na koncert laureata Must Be The Music Tomek “Kowal” Kowalski akustycznie 12.08.16r. (piątek). Imprezie towarzyszyć będzie wernisaż wystawy prac pt. “Sercem malowane” uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach.

plakat_dobroszyce_koncert-1_400

 

Już dziś o 19 w Kościele pw. Św. Jadwigi w Dobroszycach odbędzie się koncert Tomasza “Kowala” Kowalskiego, zwycięzcy IV edycji konkursu Must Be The Music. Akompaniament Mateusz Franczak.
Jako suport wystąpi Romuald Górka.

dsc_0027_400

 

Romuald Górka jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
w Dobroszycach z filią w Sycowie.

Romek angażuje się w wiele przedsięwzięć warsztatowych, ale praca na zajęciach muzykoterapeutycznych sprawia mu największą przyjemność. Podczas tych zajęć udoskonala on swoje umiejętności wokalne. Efektem tej pracy są liczne występy sceniczne. Dzielił on scenę z Ireną Jarocką czy Czerwonym Gitarami.
W 2008r. Romuald został laureatem konkursu „Próba Mikrofonu” nagrodą były warsztaty muzyczne z Renatą Przemyk.

Romek zaprezentuje się w następujących piosenkach:

„Pięknie żyć” – Ryszarda Rynkowskiego

„Dni, których nie znamy” – Marek Grechuta.

 

Po koncercie, o godz. 20 w auli WTZ odbędzie się wernisaż  Wystawy prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w  Dobroszycach „Sercem Malowane”.

Twórczość plastyczna jest jedną z form terapii zajęciowej. Sztuka nie ma granic, nie zna podziałów
na lepszych i gorszych, daje możliwości wszystkim, liczy się tylko talent. Bogactwo przeżyć nie związane jest z mnogością doświadczeń, pomija fizyczne i psychiczne ograniczenia, jest ponad, szuka tylko ujścia i może się rozwinąć w prawdziwym dziele sztuki.  Trzeba odnaleźć miejsce gdzie ktoś  pomoże odkryć w sobie często nierozpoznany dar. Spotkać kogoś kto wskaże drogę i możliwości realizacji talentu. Takim miejscem jest Warsztat Terapii Zajęciowej, gdzie w pracowniach powstały prace, które oglądamy na wystawie. Warsztat Terapii Zajęciowej w Dobroszycach i Sycowie jest placówką dziennego pobytu dla osób
z niepełnosprawnością (osób z niepełnosprawnością intelektualną, z niepełnosprawnością ruchową). Aktualnie liczy sześćdziesięciu siedmiu uczestników, pracujących w 14 pracowniach: przygotowujące
do samodzielnego życia, gospodarstwa domowego, plastyczno-ceramicznej, krawiecko-hafciarskiej, ogrodniczo-rękodzielniczej, stolarsko-konserwatorskiej, gospodarczo-technicznej, arteterapii, manufaktury, i i rękodzieła, ceramicznej i komputerowej. Podopieczni warsztatu korzystają także z zajęć
u psychologa i pedagoga, z pracowni muzykoterapii i reedukacji, gdzie pod kierunkiem profesjonalnej kadry terapeutów zajęciowych, pedagogów i psychologów mają cykliczne zajęcia indywidualne i grupowe. Uczestnicy korzystają również z zajęć w sali rehabilitacyjnej, w której każdy uczestnik ma indywidualny tok usprawniania leczniczego. Wszyscy uczestnicy są objęci indywidualnym programem rehabilitacji, którego najważniejszym celem jest uspołecznienie i przygotowanie do aktywizacji zawodowej. Prace uczestników prezentowane i sprzedawane są na kiermaszach        i wystawach. Pozyskane w ten sposób środki finansowe wykorzystywane są na wycieczki, wyjazdy do kina i teatru. Warsztat Terapii Zajęciowej daje perspektywę życiową, satysfakcję, szansę na ogólną aktywność i usamodzielnienie.

Liczymy, że Państwo odwiedzicie naszą wystawę ponieważ zachwyt odbiorców daje uczestnikom zajęć siłę
i radość  z tworzenia.

Otwarcie wystawy nastąpi 12 sierpnia 2016r. o godz. 20.00 w Auli WTZ Dobroszyce przy ul. Stawowej 23
w Dobroszycach. Wystawa będzie czynna od 16 do 18 sierpnia w godzinach od 8.00 do 14.00.

         Serdecznie zapraszamy.

Uczestnicy i pracownicy WTZ