Dnia 31.05.2016r. odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Bazyliki Jana Pawła II w Łagiewnikach koło Krakowa.

imag0365_400

 

Dnia 31.05.2016r. pracownicy Domu Opieki św. Jadwigi Śląskiej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Henrykowie oraz klerycy Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego wraz z ojcem duchownym Arkadiuszem Krukiem oraz rektorem ks. dr Kacprem Radzkim odbyli pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Bazyliki Jana Pawła II w Łagiewnikach koło Krakowa. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy mszą św. w Bazylice, której przewodził ks. Kacper.

Po mszy wysłuchaliśmy prelekcji siostry zakonnej ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która przybliżyła nam postać św. Faustyny Kowalskiej, przez którą Chrystus przekazał kościołowi i światu orędzie o Bożym Miłosierdziu. Następnie zwiedziliśmy muzeum poświęcone św. Faustynie, a o godz. 15 uczestniczyliśmy w koronce w kaplicy poświęconej tej świętej.
Wróciliśmy późnym wieczorem do domu wzbogaceni duchowo, zadumani z licznymi postanowieniami. Następnego dnia z wiarą i ufnością w Boga przystąpiliśmy do naszej codziennej pracy. – powiedział Andrzej Duda, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Henrykowie.