Gdyby Chrystus się narodził, nie byłoby tej wyjątkowej wieczerzy wigilijnej podkreślił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Ten czas przeżywamy z radością i dzielimy się białym chlebem właśnie ze względu na Chrystusa. Nie gromadzimy się dla choinki, dla bombek, dla innych świątecznych gadżetów, ale właśnie ze względu na Bożą miłość. I o tym pamiętajmy, żeby ta Boża miłość nie tylko w czasie Świąt przypominała nam o tym, że Bóg jest między nami. Niech ta miłość każdego dnia będzie w naszych sercach, tak jak tą bożą miłość widzimy w tej młodzieży: pełnej entuzjazmu, która potrafi nas rozbroić, zarazić radością i rozśmieszyć. Pokazują, że wirtualnie nie da się stworzyć relacji. Tylko przytulając się, ściskając, uśmiechając się do siebie, spotykając drugiego człowieka tworzymy więź międzyludzką.

Cieszymy się, że dzisiaj tutaj przyjechało tak wielu samorządowców, partnerów i sponsorów. To świadczy, jak bardzo to miejsce jest potrzebne nie tylko dla gminy, ale dla całego regionu. Widzimy, że dzięki temu wsparciu to miejsce może się rozwijać coraz bardziej. Liczymy na to, że w przyszłości uda się wiele wspaniałych dzieł jeszcze tutaj zrealizować – podsumował ks. Dyrektor.