Wolontariuszki Caritas Academica, działającej przy Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu włączyły się w akcje pomocową dla Ukrainy. Zorganizowały kiermasz ciast oraz zbiórkę finansową. Zebrane środki zostały przekazane na konto Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Dziewczyny bardzo chciały zaangażować się, zrobić coś dobrego i podzielić się tym, czym mogą. Postanowiły poświęcić swój czas i zorganizować kiermasz ciast oraz kwestę – mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Na kiermaszu ciast pojawili się studenci doktoranci, a także sami profesorowie. – Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Jeden z księży profesorów zakupił wiele porcji ciast, ponieważ miał gości i chciał w taki sposób ich ugościć,  a przy okazji wspomóc uchodźców z Ukrainy. Inny natomiast zakupił całe ciasto i zaniósł do kawiarenki, gdzie stołują się uchodźcy z Ukrainy, aby ich nim poczęstować – opowiada Zofia Fanakowska z Caritas Academica.

Łącznie zebrane zostało 939,32 zł. Pieniądze zostały  przekazane do Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Dzięki temu Caritas AW  będzie miał środki na działania pomocowe dla Ukraińców.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z PWT we Wrocławiu za podzielenie się swoim czasem, ciastem i talentami. To pokazuje, że każdy może pomóc na taki sposób, jaki potrafi – zaznacza rzecznik Caritas, dodając: – Caritas Academica to  bardzo młoda grupa, która się scala i ten kiermasz był krokiem do przodu, aby się zintegrować. Tę grupę stanowią  studentki z różnych kierunków i roczników. Dzięki temu mogły się spotkać, spędzić kilka godzin razem, a to pomogło im nawzajem się poznać.