Grupa wolontariuszy Caritas rozpoczęła dziś przygotowywanie paczek dla osamotnionych i ubogich wrocławskich seniorów. W paczkach, ufundowanych przez gminę Wrocław, znajdzie się wiele życzliwości i serdecznych życzeń świątecznych oraz żywność, tak bardzo potrzebna w zorganizowaniu i godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku dołączymy do nich też niespodziankę w postaci kartek świątecznych przygotowanych przez wrocławskie przedszkolaki.

– Chcemy w ten sposób sprawić odrobinę radości osobom samotnym i ubogim w Święta. Nie chcemy, by ktokolwiek czuł się sam w tym szczególnym czasie – opisuje sens akcji ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Paczki trafią do potrzebujących za pośrednictwem  m.in. rad osiedli. To gmina Wrocław i osobiście prezydent Jacek Sutryk dbają, aby wygospodarować środki na kolejną edycję tej akcji.  W jej przeprowadzenie angażuje się wiele osób i instytucji. W tym roku po raz pierwszy poprosiliśmy przedszkola o przygotowanie świątecznych kartek. Akcja spotkała się z pięknym odzewem.

– Telefony z przedszkoli w ostatnich dniach odbierałam przez cały czas – relacjonuje s. Magdalena, koordynująca akcję „pocztówkową” – habit i biuro mam całe w brokacie, te kartki są prześliczne i w  każdej widać tą dziecięcą pracę ale też życzliwość – opowiada siostra.

Żeby złożyć 2000 kartonów a następnie wypełnić je żywnością potrzeba pracy wielu osób.

– Już w listopadzie dzwonili nasi „caritasowi” wolontariusze dopytując kiedy rozpoczynamy tę akcję. W tym roku w pakowanie zaangażowała się również wielojęzyczna młodzież z Europejskiego Korpusu Solidarności oraz żołnierze z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej – wylicza Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator wolontariatu.

To prawdziwie praca, która uszlachetnia – Bardzo dotyka mnie bieda i samotność, która jest niestety tak powszechna wokół nas, dlatego staram się pomagać na miarę własnych możliwości- zwierza się jedna z młodych wolontariuszek.