W paczkach, poza podstawowymi produktami żywnościowymi, takimi jak: herbata, owoce, kasze, żurek, babka wielkanocna, znajdą się także dekoracje wielkanocne, pozwalające poczuć miły, świąteczny nastrój – co będzie mieć szczególne znaczenie ze względu na wyjątkowy charakter nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Wielu seniorów będzie te święta spędzać w izolacji, z dala od rodzin, dlatego każdy gest solidarności i wsparcia jest dla nich bardzo ważny.

– Serdecznie dziękujemy, w imieniu naszych podopiecznych, centrom handlowym z grupy Ingka Centres, które zdecydowały się w ten sposób wesprzeć potrzebujących. Współpraca z takimi partnerami to kolejny dowód na to, że w trudnym czasie wciąż spotykamy się z gotowością niesienia pomocy i solidarnością z najsłabszymi – podkreśla Małgorzata Jarosz-Jarszewska, koordynator pomocy żywnościowej w Caritas Polska.

Do przedświątecznej akcji włączyło się pięć centrów handlowych należących do Ingka Centres: wrocławska Aleja Bielany, warszawski Wola Park, Port Łódź, Park Handlowy Matarnia w Gdańsku oraz SKENDE Shopping w Lublinie. Wspierając inicjatywę centrów handlowych, w miastach gdzie są zlokalizowane sklepy IKEA, pracownicy IKEA Food postanowili włączyć się w akcję przekazując na ten cel szwedzkie smakołyki. Dzięki pracownikom i wolontariuszom Caritas paczki trafią przed świętami do tysiąca osób starszych, ubogich i osamotnionych.

Od początku epidemii, Caritas w całej Polsce ruszyła z pomocą osobom wymagającym szczególnego wsparcia, czyli seniorom. W jej ramach do potrzebujących dostarczane są żywność, środki higieniczne i ochronne, seniorzy korzystają też ze wsparcia w codziennych zakupach, itp. Do kampanii #PomocDlaSeniora przyłączają się firmy i darczyńcy indywidualni. Więcej o kampanii można przeczytać na poświęconej jej stronie caritas.pl/pomocdlaseniora.

 

 

Kampanię Caritas #PomocDlaSeniora można wesprzeć

  • przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/pomocdlaseniora
  • wysyłając SMS o treści SENIOR na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty SENIOR)