„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” – tymi słowami rozpoczął swoje Orędzie na XXVIII Dzień Chorego papież Franciszek. W tym szczególnym dniu, obchodzonym we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, modliliśmy się za chorych i cierpiących naszej Archidiecezji. W swej modlitwie wierni nieśli też Ks. Bp Andrzeja Siemieniewskiego, który tego dnia obchodził 14 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

Do Archikatedry przybyli chorzy, cierpiący i niepełnosprawni wraz ze swoimi opiekunami ze wspólnot, organizacji, zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń, specjalnych ośrodków, Warsztatów Terapii Zajęciowej czy Domów Pomocy Społecznej. Matce Najświętszej wszyscy zebrani polecali  tych, którzy dźwigają ciężar choroby wraz z ich rodzinami i opiekunami, a także wszystkich pracowników służby zdrowia.

Modlitwie przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Siemieniewski:

 

Po Eucharystii obecni modlili się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i ucałowali jego relikwie, które użyczył Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego, ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

W Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego po wspólnej modlitwie wszyscy obecni mogli się posilić i spędzić radośnie czas śpiewając wraz z artystami z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dobroszycach i Małkowicach oraz wolontariuszem fundacji „Fonis”.

#dzieńchorego we Wrocławiu. Śpiewa niesłyszący (!) wolontariusz z Fundacji #FONIS

Opublikowany przez Gość Wrocławski Wtorek, 11 lutego 2020