8 wózków, 2 rowery trójkołowe, 4 balkoniki i 4 komplety kul wzbogaciły ofertę wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego prowadzonej przez wrocławską Caritas. Sprzęt przekazał Zdzisław Jaksa, Dyrektor biura Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

PCK przekazuje Wrocławskiej Caritas 5 wózków ♿♿♿♿♿ oraz dwa specjalne rowery🚲🚲

Opublikowany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Wtorek, 24 września 2019

W ogrodach Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, 24 września, Zdzisław Jaksa, Dyrektor biura Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał na wyposażenie wypożyczalni sprzęty rehabilitacyjnego 5 wózków inwalidzkich i 2 rowery trójkołowe. To kolejna partia sprzętu, przekazanego do użytku podopiecznych Caritas.

Wspólnie chcemy pomagać więcej – powiedział Dyrektor Zdzisław Jaksa, przekazując sprzęt, który trafi również do podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szklono Wychowawczego w Dobroszycach.

Dla Justyny Kądzieli- Doktor, dyrektor Specjalnego Ośrodka, to wielka radość ponieważ właśnie powstaje tam klub rowerowy dla uczniów – Jeden z naszych nauczycieli zorganizował ostatnio zbiórkę i już mam 5 rowerów 2 – kołowych a te bardzo przydadzą się dla uczniów, którzy nie dali by rady poruszać się na innych rowerach.

Wózki będą używane również przez podopiecznych Domu Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach. Dyrektor tej placówki, Marcin Stelmach zapowiedział, że zarówno rowery jak i wózki bardzo pomogą w codziennym funkcjonowaniu podopiecznych. – Często organizujemy dla nich różne atrakcje, wyjścia kulturalne, pielgrzymi czy wycieczki a wielu naszych podopiecznych ma problem z poruszaniem ­ wskazał dyrektor Domu Opieki.

Sprzęt będzie dostępny również w wypożyczalni którą nadzoruje siostra Aneta Banyś – Wypożyczenie nic nie kosztuje – podkreśliła siostra kierownik.

Wiecej o ofercie wypożyczalni można przeczytać TUTAJ >>>

PCK wraz fundacją Eco Textil tworzą sieć bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.  Niepełnosprawni mają do dyspozycji rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie balkoniki ortopedyczne, kule oraz łóżka rehabilitacyjne. Środki pochodzą ze sprzedaży tekstyliów wkładanych do pojemników z logo Eco Textil. Zużyta, niepotrzebna odzież jest w 100% poddawana recyklingowi. Część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów trafia na konto Fundacji.