28 listopada na konferencji prasowej  został zainaugurowany  projekt Misja ZUPA.  W mroźne dni patrole straży miejskiej i policji  we Wrocławiu otrzymają z jadłodajni Caritas termosy z miseczkami wypełnionymi gorącą zupą dla osób bezdomnych i ubogich. Straż miejska i policja docierają do miejsc i osób, które z różnych względów nie byłyby w stanie dotrzeć do jadłodajni i nie mają szans na samodzielne przygotowanie gorącego posiłku.

 

Wesprzyj projek Misja ZUPA

– Policjanci we Wrocławiu prowadzą to bardzo dużo działań pomocowych, w tym, między innymi tych związanych z akcją zima – mówił na konferencji  asp. szt. Łukasz Dutkowiak, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu – Docierają do osób potrzebujących pomocy i właśnie dlatego bardzo chętnie włączamy się w różnego rodzaju projekty pomocowe w tym między innymi w ten nasz dzisiejszy pod nazwą Misja ZUPA.

 

– Dysponujemy pewnego rodzaju potencjałem zarówno intelektualnym, czyli wiemy gdzie na terenie Wrocławia są osoby potrzebujące, ale też technicznym, czyli posiadamy środki komunikacji, dzięki którym będziemy mogli dostać się w te miejsca, w których osoby potrzebujące będą czekały na to ciepło które przyniesiemy. – podkreślił

Waldemar Forysiak, Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej Wrocławia. – Ciepło, które będzie fizycznie ciepłym posiłkiem ale tak naprawdę to ciepło jest w nas wrocławianach. Wrocław to miasto niezwykłe, w którym widzimy w każdym człowieka, nawet w tych osobach, które może nie ładnie pachną, są gorzej ubrane ale to też są ludzie! Stąd też włączamy się w tę akcję z wielkim sercem. Będziemy tam gdzie nas potrzebują. Chcemy dotrzeć do każdej osoby, dla której ta ciepła zupa będzie pomocą i być może pierwszym posiłkiem w ciągu dnia. Cieszę się bardzo bo tak naprawdę potencjał w nas wszystkich jest bardzo duży. W nas czyli w służbach, w Caritas, ale przede wszystkim we Wrocławianach. Na tą pomoc też liczę. Bardzo proszę reagować, nie przechodzić obojętnie wobec osób potrzebujących. Czasem wystarczy zadzwonić, powiadomić służby aby pojawił się na miejscu. – wyjaśniał rzecznik Straży Miejskiej.

 

Od dłuższego już czasu wspólnie podejmujemy różnego rodzaju działania na różnych polach i były też dyskusje jak wesprzeć działania interwencyjne – wyjaśniał ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Wrocławskiej Caritas. – Po kilku spotkaniach doszliśmy do wniosku, że każdy z nas ma inny potencjał, który realizujemy. W Caritas możemy przygotować posiłek, służby są w stanie go dostarczyć do tych, do których idą interwencyjnie. Wspólnie połączyliśmy siły. Nad tym wszystkim sprawuje piecze miasto Wrocław, które prowadzi 4 jadłodajnie. Przychodzą tam osoby potrzebujące ale bywa i taki moment kiedy przyjdą mrozy. Ludzie, którzy ukrywają się czasami w dziwnych miejscach nie wyjdą z nich i wtedy przychodzą służby z tą pomocą, z tą gorącą zupą, z tą misją. Pragniemy ją w tym roku zainaugurować i prowadzić regularnie co roku by wspomóc tych najbardziej potrzebujących. –

Prosimy o wsparcie naszego projektu, by dla nikogo nie zabrakło gorącej zupy.

 

Konto bankowe Projektu: Misja ZUPA

69 1020 5242 0000 2502 0027 8143