Zapraszamy do zaangażowania uczniów w mikołajkową akcję „Nasza Paka”.

To szlachetne wydarzenie kształtujące postawy społecznej odpowiedzialności. Akcja polega na zbiórce prezentów dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym dotknięte wielorakimi rodzajami ubóstwa. Mamy pod opieką przez cały rok takie dzieci, które nie mogą nawet marzyć o świątecznym upominku pod choinką. Dlatego chcemy pomóc św.  Mikołajowi i przygotować dla nich Bożonarodzeniowe prezenty.

W założeniach mikołajkowej akcji „Nasza Paka” leży, aby całe klasy  przygotowały jedną lub więcej paczek dla dziecka w wybranym wieku.
WAŻNE aby wszystkie rzeczy były nowe, tak aby prezent dał prawdziwą radość obdarowanym.

W paczce mogą znaleźć się: nowe zabawki, nowe gry, nowe puzzle, nowe maskotki, nowe lalki etc. oraz słodycze.

Dla tych dzieci taki świąteczny prezent będzie bezcennym darem. Dla wielu będą to pierwsze i być może jedyne prezenty w życiu, które staną się wielką radością i ubarwieniem tak trudnego życia. Ich rodzice często nie pamiętają lub nie mają środków, aby uczcić ten świątecznych czas, który jest przecież czasem wszystkich dzieci.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

Terminy:

  • Zgłoszenie udziału w akcji do 11.2018r. (zgłoszenia można dokonać drogą mejlową oraz telefonicznie). Po zgłoszeniu otrzymają Państwo materiały promocyjne (plakat do wydrukowania oraz grafiki na stronę internetową).
  • Przeprowadzenie akcji od 11.2018 do 15.12.2018 r.
  • Odbiór paczek przez pracownika Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
    od 11.2018r. do 15.12.2018r.

Prosimy o potwierdzenie włączenia się w akcję.

 

 

Kontakt z koordynatorem akcji:

Michał Brzezicki – 71 327 13 05; 668 021 036

e-mail:  mbrzezicki@wroclaw.caritas.pl

Pobierz plakat <<TUTAJ>>