W poniedziałek, 18 grudnia, wrocławska Caritas rozpoczęła wydawanie zaproszeń na paczki świąteczne przygotowywane z gminą Wrocław. – To pomoc dla osób korzystających na co dzień z jadłodajni wrocławskich, ze schronisk i dla najuboższych – podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Wrocławskiej Caritas. W sumie przygotowanych będzie 750 paczek. – Przez najbliższe cztery dni będziemy zapisywać osoby, które chcą skorzystać z tej pomocy – wyjaśnia s. Aneta Banyś, wydająca zaproszenia. Aby zapisać się na taką paczkę wystarczy przyjść do wrocławskiej Caritas na ul. Katedralną 7 w godzinach od 9.00 do 14.00 z dowodem osobistym. Nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń. Każdy otrzymuje imienne zaproszenie, które pozwoli mu 23 grudnia otrzymać świąteczną pomoc.

To bardzo ważne zadanie, ponieważ w świąteczne dni jadłodajnie są zamknięte. W wigilię Bożego Narodzenia, przygotowana będzie Wrocławska Wigilia na pl. Solnym, na której ubodzy zjedzą pierogi, rybkę i napiją się barszczu, natomiast w samo Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt jadłodajnie będą zamknięte, dlatego tak ważne są te paczki. – W każdej potrzebujący znajdą bochenek chleba i coś do chleba: konserwy, ser, parówki – wylicza Michał Brzezicki, koordynator akcji. – Będzie też czekolada i słodki napój dzięki zacieśnionej współpracy z Bankiem Żywności – dodaje.

Zachęcamy by o zaproszeniach informować jak najszerzej, – Jeśli widzimy osoby bezdomne, ubogie, szukające pożywienia w śmietnikach, czy nocujące na naszych klatkach schodowych, albo mamy sąsiadów żyjących w ubóstwie nie wahajmy się zaproponować im takiej pomocy – zachęca ks. Dariusz Amrogowicz z wrocławskiej Caritas.

Po zaproszenia można przyjść od poniedziałku do czwartku, w godz. 9.00- 14.00 na ul. Katedralną 7 we Wrocławiu.