Szczere serca gotowe nieść pomoc, tak można opisać wolontariuszy, którzy angażowali się w grudniowe akcje wrocławskiej Caritas. Dla nich, Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowało spotkanie opłatkowe.

 

Spotkanie opłatkowe dla wolontariuszy Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej odbyło się we wtorek, 31 stycznia 2017 w siedzibie Caritas. Wspólna Eucharystia, czyli dziękczynienie Panu Bogu za dokonane dzieło rozpoczęła wieczorne podsumowanie wspólnych akcji. Podczas zbiórki publicznej: „Tak, pomagam!” w dniach 9-10 grudnia 2016 r. wolontariusze Caritas zebrali w całej diecezji 17 116 kg żywności, m. in.: cukru, mąki, konserw, płatków śniadaniowych, czy słodyczy. Szacujemy, że paczki z tymi artykułami trafiły do ponad 4 200 osób. W zbiórkę w ponad 70 sklepach naszej Archidiecezji zaangażowało się 650 wolontariuszy, którzy nie tylko czuwali przy koszach
w sklepach zachęcając do dzielenia się dobrem ale również w magazynach sortowali żywność a następnie przygotowywali i rozdawali paczki wśród najuboższych.

Wpisując się w polską tradycję świątecznej atmosfery spotkania, nie zabrakło odśpiewanych kolęd
we wspólnocie Caritas, przełamania się opłatkiem i życzenia sobie wszystkiego dobrego w Nowym Roku na polu pracy dla drugiego człowieka. Nie zabrakło również podziękowań za zaangażowanie i włączanie się w różnorodne akcje wrocławskiej Caritas. Na koniec mocno wybrzmiało zaproszenie do zachęcania innych, aby zostali wolontariuszami – ludźmi o szczerych i pięknych sercach, niosącymi pomoc najbardziej potrzebującym.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej składa serdeczne podziękowanie wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się w różnorodne dzieła i akcje w 2016 r..

 

Uwaga! Już w jutro można pomóc wrocławskiej Caritas. Przygotowujemy pakiety Wielkanocne do parafii naszej archidiecezji. Będziemy pakować skarbonki, ulotki i torby „Talent miłosierdzia”. Zapraszamy w czwartek i piątek w godzinach od 10 do 15 w siedzibie wrocławskiej Caritas – ul. Katedralna 7.