31 stycznia br. odbył się II Parafialny Dzień Babci i Dziadka, występy małych – wielkich artystówz przedszkola nr 35 oraz słodki poczęstunek wywołały uśmiechy na już trochę pomarszczonych twarzach.

 

Mimo że od kalendarzowych obchodów Dnia Babci i Dziadka minęło już kilka dni to pamięć o seniorach, ich potrzebach i bogactwie jakie w sobie noszą została wydobyta przez Parafialny Zespół Caritas z Parafii pw. Św. Maurycego we Wrocławiu.

Laurka, drobny upominek lub chociaż krótka rozmowa przez telefon – tylko tyle wystarczy naszym Babciom i Dziadkom w dniu ich święta ale można też przygotować znacznie więcej. Parafialny Zespół Caritas wraz z Przedszkolem nr 35 zorganizował obchody tego radosnego dnia w parafii pw. Św. Maurycego we Wrocławiu.

Na spotkanie zostali zaroszeni seniorzy, szczególnie ci osieroceni przez wnuki oraz podopieczni działających na terenie parafii Domów Pomocy Społecznej. Dla nich przedszkolaki z grupy 6–latków dały popis swoich umiejętności artystycznych. Wierszyki i piosenki, tańce i gra na instrumentach a nawet śpiew w języku angielskim zbudowały 40 min. spektakl, który wzruszał i rozpromieniał uśmiechami twarze babć i dziadków. Każdy punt programu był gorąco oklaskiwany a w oczach zebranych było widać wielki podziw dla umiejętności artystów. Panie przedszkolanki podzieliły się też swoimi obawami, ponieważ połowa grupy zachorowała i dzieci często ad hoc uczyły się swoich nowych ról. Jednak wobec talentu przedszkolaków wszystkie troski prysły niczym bańka mydlana. Dzieci przygotowały też drobne upominki dla każdego seniora, które wręczyły na zakończenie spektaklu. Ksiądz proboszcz, Jan Suchecki złożył zebranym serdeczne życzenia i zaprosił na poczęstunek. Na koniec był czas na rozmowy
i kolędowanie przy suto zastawionych stołach.

Dla członków Parafialnego Zespołu Caritas oczywistym jest, że seniorów trzeba wspierać również w ten sposób. Zapewnienie pomocy bytowej nie może być jedyną formą wsparcia. Dziś, dla osób starszych bardzo często największym cierpieniem i palącą potrzebą jest spotkanie z drugim człowiekiem, wspólnie spędzona chwila i dziecięce uśmiechy, dlatego po raz drugi, z wielkim zaangażowaniem wolontariusze przygotowali spotkanie dla babć i dziadków.